رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱ ربيع ثاني ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 10 December

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۸
 • کد خبر : 2087
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : فرهنگ‌سازی در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در جامعه ضروری است

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان گفت: از آنجایی که تیرهای زهرآگین دشمن به سمت پایه‌های اجتماع پرتاب می‌شود لذا برنامه‌ریزی لازم و فرهنگ‌سازی در خصوص پیشگیری از وقوع جرم در جامعه امری ضروری است. به گزارش فارس، علی‌اکبر گروسی در جلسه هماهنگی اجرای گسترش استفاده از نهادهای ارفاقی در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ که […]

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان گفت: از آنجایی که تیرهای زهرآگین دشمن به سمت پایه‌های اجتماع پرتاب می‌شود لذا برنامه‌ریزی لازم و فرهنگ‌سازی در خصوص پیشگیری از وقوع جرم در جامعه امری ضروری است.
به گزارش فارس، علی‌اکبر گروسی در جلسه هماهنگی اجرای گسترش استفاده از نهادهای ارفاقی در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ که با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، رئیس پلیس امنیت اخلاقی و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه کردستان در سالن جلسات معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: اخلاق اجتماعی مورد هجمه وسیعی قرار گرفته و در واقع از طرف دشمن تیرهای زهرآگینی به سمت پایه‌های اجتماعی پرتاب می‌شود. وی با بیان اینکه دشمن با هدف قراردادن کانون خانواده‌ها، سلامت اجتماعی را به خطر انداخته است، افزود: پایه‌های اخلاقی امروزه با فشار زیادی از طریق برنامه‌های ماهواره‌ای، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های غربی مواجه شده و آسیب فراوانی با گسترش سریع این عوامل یادشده در کمین خانواده ایرانی و اجتماع است.
رئیس‌کل دادگستری کردستان خطاب به پلیس امنیت اخلاقی و نیروی انتظامی استان و شهرستان‌های تابعه که در جمع حضور داشتند، گفت: همه ما به عنوان پاسداشت و نگهبانان امنیت استان باید در زمینه مقابله با مجرم و کاهش جرم پیگیری و هم پیشگیری لازم را اعمال کنیم.
گروسی برنامه‌ریزی لازم و فرهنگ‌سازی در جامعه در خصوص پیشگیری از وقوع جرم را امری لازم و ضروری دانست و گفت: تاثیرات این جلسه در برقراری امنیت اجتماعی و اقدامات لازم در این راستا را باید در جمع خانواده‌ها رصد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...