رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
 • الخميس ۶ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Thursday 15 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
 • کد خبر : 2132
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : وجود حتی یک نفر گورخواب زیبنده نظام نیست
نماینده ولی فقیه در کردستان:

وجود حتی یک نفر گورخواب زیبنده نظام نیست

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید یک نیازمند داشته باشیم، گفت: وجود حتی یک گورخواب در هر نقطه از این کشور زیبنده نظام نیست. آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جمع مدیران ارشد بهزیستی کشور در سنندج با بیان اینکه نظام در برابر مردم مسوولیت دارد، گفت: یک […]

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید یک نیازمند داشته باشیم، گفت: وجود حتی یک گورخواب در هر نقطه از این کشور زیبنده نظام نیست.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جمع مدیران ارشد بهزیستی کشور در سنندج با بیان اینکه نظام در برابر مردم مسوولیت دارد، گفت: یک سری می‌توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند اما بعضی‌ها نیاز به کمک و توجه بیشتر از سوی نظام دارند و همه باید پای کار باشند؛ چراکه حرکت در مسیر پاسخگویی به نیاز نیازمندان پاداش دنیا و آخرت را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه حرکت در این راستا در کنار یک وظیفه سازمانی برای افرادی که در این نظام مسوولیتی دارند، یک وظیفه دینی است، خطاب به مدیران حاضر در نشست گفت: این فرصت خدمت‌رسانی که به شما داده شده امانت الهی است که باید، با خدمت صادقانه قدر آن را بدانید.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین رسالت‌های بهزیستی رساندن خانواده‌های مخاطب به سطح توانایی است، افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف این سازمان توجه به سلامت خانواده‌ها است و در این راستا ایجاد بسترهای لازم برای ازدواج پایدار و جلوگیری از طلاق از ضرورت‌هایی است که باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کارهای خوبی از سوی بهزیستی و کمیته امداد در بحث اشتغال‌زایی برای مددجویان صورت گرفته است ادامه داد: متاسفانه در برخی جاها شاهد هستیم که برخی از افراد نیازمند که بعضا معلول هم هستند در جامعه ما رها شده که باید برای ساماندهی آنها اقدامات اساسی انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...