رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
 • کد خبر : 2132
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : وجود حتی یک نفر گورخواب زیبنده نظام نیست
نماینده ولی فقیه در کردستان:

وجود حتی یک نفر گورخواب زیبنده نظام نیست

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید یک نیازمند داشته باشیم، گفت: وجود حتی یک گورخواب در هر نقطه از این کشور زیبنده نظام نیست. آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جمع مدیران ارشد بهزیستی کشور در سنندج با بیان اینکه نظام در برابر مردم مسوولیت دارد، گفت: یک […]

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی نباید یک نیازمند داشته باشیم، گفت: وجود حتی یک گورخواب در هر نقطه از این کشور زیبنده نظام نیست.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جمع مدیران ارشد بهزیستی کشور در سنندج با بیان اینکه نظام در برابر مردم مسوولیت دارد، گفت: یک سری می‌توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند اما بعضی‌ها نیاز به کمک و توجه بیشتر از سوی نظام دارند و همه باید پای کار باشند؛ چراکه حرکت در مسیر پاسخگویی به نیاز نیازمندان پاداش دنیا و آخرت را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه حرکت در این راستا در کنار یک وظیفه سازمانی برای افرادی که در این نظام مسوولیتی دارند، یک وظیفه دینی است، خطاب به مدیران حاضر در نشست گفت: این فرصت خدمت‌رسانی که به شما داده شده امانت الهی است که باید، با خدمت صادقانه قدر آن را بدانید.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین رسالت‌های بهزیستی رساندن خانواده‌های مخاطب به سطح توانایی است، افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف این سازمان توجه به سلامت خانواده‌ها است و در این راستا ایجاد بسترهای لازم برای ازدواج پایدار و جلوگیری از طلاق از ضرورت‌هایی است که باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کارهای خوبی از سوی بهزیستی و کمیته امداد در بحث اشتغال‌زایی برای مددجویان صورت گرفته است ادامه داد: متاسفانه در برخی جاها شاهد هستیم که برخی از افراد نیازمند که بعضا معلول هم هستند در جامعه ما رها شده که باید برای ساماندهی آنها اقدامات اساسی انجام شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...