رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
 • کد خبر : 2148
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نخستین نمایشگاه گروهی زنان کرد نقاش در سنندج

به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نمایشگاه گروهی نقاشی جمعی از بانوان هنرمند نقاش عصر یکشنبه ۳ بهمن ماه ۹۵ با حضور هنرمندان در  گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد. امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: امروز هنر در کردستان بعنوان مؤلفه اصلی توسعه فرهنگی، زمینه مناسب […]

به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نمایشگاه گروهی نقاشی جمعی از بانوان هنرمند نقاش عصر یکشنبه ۳ بهمن ماه ۹۵ با حضور هنرمندان در  گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد.
امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: امروز هنر در کردستان بعنوان مؤلفه اصلی توسعه فرهنگی، زمینه مناسب برای فعالیت در عرصه های مختلف هنری را در استان فراهم آورده است.
وی افزود: در کنار خیل عظیم هنرمندان استان جامعه ای بزرگ از زنان هنرمند نیز در رشته های مختلف به هنر روی آورده اند و با حسی خدادادی در تکوین زیبایی های هنری و بسط و گسترش هنر مبتنی بر ارزش های بومی خود با تأثیر از فضای روز جامعه تلاش می نمایند که ضمن پویایی فرهنگی وهنری امید بخش آینده ای درخشان برای ورود بانوان هنرمند استان به این عرصه پر از معنی و زیبایی گریده اند.
مرادی تصریح نمود: در چند سال اخیر با حمایت‌های صورت گرفته در عرصه های مختلف هنری زمینه حضور و فعالیت بیش از پیش هنرمندان فراهم گردیده است و این نمایشگاه نیز در همین راستا و به منظور تشویق و ترغیب بانوان هنرمند استان به ورود جدی تر به تولید آثار هنری متعهدانه به عنوان اولین نمایشگاه گروهی زنان نقاش و فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های هنری کشور برنامه ریزی و تا روز ۹ بهمن ماه ۹۵ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: در این نمایشگاه تعداد ۲۲ اثر از آثار خانم ها «لاله یزدانجو»، «بهارملکی»، «ستاره حسینی»، «فریا آریانژاد»، «گلاله کمانگر»، «شادی رهنما»، «فائزه فاتحی»، «لیدا عبداللهی»، «ناهید منبری»، «کژال حسین پناهی» و «مژگان اردلان» درقالب‌های طبیعت بی جان ، فیگوراتیو، و موضوع اجتماعی با تکنیک های رنگ روغن، آکرلیک، کلاژ و چاپ به نمایش گذاشته شده است.
استاندار کردستان:بعد از یک روز سخت کاری،
بازدید از این آثار بسیار آرامش بخش بود
بعداز ظهر یکی از روزها نیز این نمایشگاه میزبان مهندس زاهدی استاندار کردستان بود که به همراه مهندس میقانی مدیر حوزه ریاست استانداری به مدت یک ساعت و با حضور پدید آورندگان آثار از این نمایشگاه بازدید نمودند. در این بازدید استاندار کردستان گفت : بعد از یک روز کاری بسیار سخت لازم بود در چنین فضای هنری قرار گرفته و از دیدن این اثار فارغ از مسائل کاری بهره ببرم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...