رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳
 • کد خبر : 2154
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مرگ چهار کولبر بر اثر سقوط بهمن

روژان: در دو مرحله از عملیات جست‌و جوی امدادگران، ۱۶ نفر از زیر برف خارج شدند و۴ نفر جان خود را از دست دادند. ۳ نفر سالم خارج شدند و ۳ نفر هم به صورت سرپایی در مسجد روستای بیوران درمان شدند. هم چنین ۶ نفر هم برای مداوای بیشتر به بیمارستان سردشت منتقل شدند […]

روژان: در دو مرحله از عملیات جست‌و جوی امدادگران، ۱۶ نفر از زیر برف خارج شدند و۴ نفر جان خود را از دست دادند. ۳ نفر سالم خارج شدند و ۳ نفر هم به صورت سرپایی در مسجد روستای بیوران درمان شدند. هم چنین ۶ نفر هم برای مداوای بیشتر به بیمارستان سردشت منتقل شدند که دو تن از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری شده‌اند.

رییس جمعیت هلال احمر سردشت گفت: ریزش بهمن ساعت ۲۰:۴۰دقیقه روز شنبه نهم بهمن در منطقه سرچشمه قره‌دان روستای بیوران علیا از توابع سردشت رخ داد.

فایق عبدالله زاده افزود: ساعت ۲۰:۵۸ دقیقه حادثه به هلال احمر گزارش داده شد و دوتیم از امداد گران به همراه دو تیم از کوهنوردان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند و توانستند در ساعت ۲۱:۱۰ دقیقه در محل حضور پیدا کنند.

سخنگوی شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سردشت اضافه کرد: تیمهای امداد و نجات توانستند در مرحله اول عملیات در زمان ٨ ساعت و ۳۰ دقیقه  ۱۵ نفر را از زیر برف خارج کنند.

وی  گفت: صبح امروز از ساعت ۹ مرحله دوم عملیات امداد و نجات آغاز شد و با خارج کردن آخرین بازمانده حادثه بهمن از زیر برف، در ساعت ۱۲:۴۰ پایان عملیات اعلام شد.

رییس هلال احمر سردشت از حسن همکاری نیروهای مردمی، نهادهای مدنی و به ویژه دو تیم کوهنوردی سردشت قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...