رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۹
 • کد خبر : 2158
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سازمان محیط زیست احداث مینی پالایشگاه مریوان را کارشناسی می‌کند

نماینده مریوان و سروآباد نگرانی در مورد مخاطرات زیست محیطی احداث مینی پالایشگاه شهر مریوان را جدی دانست و گفت: به خانم ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نامه داده‌ایم و این سازمان باید بررسی کارشناسانه را انجام دهد که احداث این مینی پالایشگاه به نفع مردم است یا به ضرر مردم. منصور مرادی، […]

نماینده مریوان و سروآباد نگرانی در مورد مخاطرات زیست محیطی احداث مینی پالایشگاه شهر مریوان را جدی دانست و گفت: به خانم ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نامه داده‌ایم و این سازمان باید بررسی کارشناسانه را انجام دهد که احداث این مینی پالایشگاه به نفع مردم است یا به ضرر مردم.

منصور مرادی، با اشاره به اینکه کردستان، در بخش زیرساخت‌های حمل و نقل در رده‌های آخر کشور قرار دارد گفت: متاسفانه سال گذشته ۳۶۵ نفر در جاده‌های استان جان باخته‌اند؛ یعنی هر روز یک نفر. وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر اخیر خود به کردستان اعلام کرد مبلغ ۲۴۲ میلیارد تومان برای تکمیل راه آهن همدان – سنندج اختصاص یافته است. این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم بتوانیم آن را تا مرز باشماق مریوان توسعه دهیم.

مرادی با اشاره به مخالفت اغلب نمایندگان مجلس با لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است این طرح پس از تصویب بودجه سال ۹۶، دوباره به صحن علنی مجلس برود و با توجه به تعامل خوبی که میان نمایندگان استان کردستان و دیگر مناطق وجود دارد بسیار خوشبین هستیم که این طرح تصویب شود.

وی ظرفیت مرز باشماق مریوان را در توسعه استان کردستان بسیار مهم خواند و با اشاره به به میانگین درآمد ۵ میلیون دلاری این مرز در سال گفت: متاسفانه استان کردستان نفع آنچنانی از این مرز نمی‌برد و دلیل آن هم دو مسئله ضعف مدیریتی و وضعیت اقلیم کردستان عراق است.

وی همچنین به مشکلات حوزه آب در استان اشاره و عنوان کرد: براساس قول مساعد وزیر نیرو می‌بایست که آب ۶۶ هزار هکتار از اراضی استان از محل سدها تامین شود که متاسفانه تاکنون فقط ۱۶ هزار هکتار آن تخصیص پیدا کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...