رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
 • الأربعاء ۵ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Wednesday 14 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
 • کد خبر : 2161
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان:

دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان با اشاره به کشمکش‌های حوزه درمان بر سر ادغام حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در وزارت بهداشت گفت: منابع موجود در سازمان تامین اجتماعی متعلق به اشخاص است، این سازمان مدعی است ۹.۲۷ درصد سهم درمانی که از بیمه شدگان اخذ می‌کند، در حوزه درمان هزینه می‌شود درحالی که وزارت […]

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان با اشاره به کشمکش‌های حوزه درمان بر سر ادغام حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در وزارت بهداشت گفت: منابع موجود در سازمان تامین اجتماعی متعلق به اشخاص است، این سازمان مدعی است ۹.۲۷ درصد سهم درمانی که از بیمه شدگان اخذ می‌کند، در حوزه درمان هزینه می‌شود درحالی که وزارت بهداشت آن را نمی‌پذیرد.

هوشنگ فولادی، در جمع خبرنگاران با اشاره به انتقادات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی، افزود: امور درمان سازمان تامین اجتماعی حتی یک ریال بودجه دولتی دریافت نمی‌کند درحالی که هزینه‌های طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت به طور کامل از بودجه دولتی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: دولت بالغ بر ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و اگر توان بازپرداخت مطالبات علوم پزشکی را داشته باشد، باید این طلب را وصول کند.

فولادی اعلام کرد: تامین اجتماعی باید ماهانه پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع داشته باشد تا بتواند امور خود را بچرخاند و این میزان ۱.۵ برابر یارانه پرداختی از سوی دولت به مردم در سراسر کشور است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان از ارتقای اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج تا پایان سال خبر داد و افزود: بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن مصوب شده است.

دکتر فولادی اظهار امیدواری کرد با تسهیلاتی که در نظر گرفته شده است بیمارستان سقز به یک بیمارستان واقعی و پاسخگوی نیازهای مردم تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزیش سرطان سینه در بین زنان در کردستان، بیمارستان‌های سقز و سنندج به دستگاه ماموگرافی مجهز می‌شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان همچنین، با اشاره به اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیزات پزشکی گفت: این اعتبار برای ارتقای تجهیزات پزشکی از جمله ارتقای دستگاه‌های رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال، راه‌اندزی سیستم پکس و… استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...