رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
 • السبت ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 16 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
 • کد خبر : 2161
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است
مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان:

دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان با اشاره به کشمکش‌های حوزه درمان بر سر ادغام حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در وزارت بهداشت گفت: منابع موجود در سازمان تامین اجتماعی متعلق به اشخاص است، این سازمان مدعی است ۹.۲۷ درصد سهم درمانی که از بیمه شدگان اخذ می‌کند، در حوزه درمان هزینه می‌شود درحالی که وزارت […]

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان با اشاره به کشمکش‌های حوزه درمان بر سر ادغام حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی در وزارت بهداشت گفت: منابع موجود در سازمان تامین اجتماعی متعلق به اشخاص است، این سازمان مدعی است ۹.۲۷ درصد سهم درمانی که از بیمه شدگان اخذ می‌کند، در حوزه درمان هزینه می‌شود درحالی که وزارت بهداشت آن را نمی‌پذیرد.

هوشنگ فولادی، در جمع خبرنگاران با اشاره به انتقادات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی، افزود: امور درمان سازمان تامین اجتماعی حتی یک ریال بودجه دولتی دریافت نمی‌کند درحالی که هزینه‌های طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت به طور کامل از بودجه دولتی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: دولت بالغ بر ۱۳۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و اگر توان بازپرداخت مطالبات علوم پزشکی را داشته باشد، باید این طلب را وصول کند.

فولادی اعلام کرد: تامین اجتماعی باید ماهانه پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع داشته باشد تا بتواند امور خود را بچرخاند و این میزان ۱.۵ برابر یارانه پرداختی از سوی دولت به مردم در سراسر کشور است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان از ارتقای اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج تا پایان سال خبر داد و افزود: بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن مصوب شده است.

دکتر فولادی اظهار امیدواری کرد با تسهیلاتی که در نظر گرفته شده است بیمارستان سقز به یک بیمارستان واقعی و پاسخگوی نیازهای مردم تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به افزیش سرطان سینه در بین زنان در کردستان، بیمارستان‌های سقز و سنندج به دستگاه ماموگرافی مجهز می‌شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان همچنین، با اشاره به اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیزات پزشکی گفت: این اعتبار برای ارتقای تجهیزات پزشکی از جمله ارتقای دستگاه‌های رادیولوژی آنالوگ به دیجیتال، راه‌اندزی سیستم پکس و… استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...