رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
 • کد خبر : 2184
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سیمبانان شرکت برق در آرامستان چشمیدر آرام گرفتند
تشییع پیکر دو سیمبان در سروآباد

سیمبانان شرکت برق در آرامستان چشمیدر آرام گرفتند

پیام محمدی و داریوش شکری دو سیمبان جوان بودند که هفته گذشته در حال انجام مأموریت و رفع خاموشی منطقه اورامان در مسیر گردنه ژالانه گرفتار بهمن سنگین شدند و جان خود را از دست دادند. علیرضا صدیقی سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در توضیح جزئیات این خبر ناگوار گفت: در پی بارش […]

پیام محمدی و داریوش شکری دو سیمبان جوان بودند که هفته گذشته در حال انجام مأموریت و رفع خاموشی منطقه اورامان در مسیر گردنه ژالانه گرفتار بهمن سنگین شدند و جان خود را از دست دادند.
علیرضا صدیقی سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در توضیح جزئیات این خبر ناگوار گفت: در پی بارش سنگین اخیر برف و مسدود شدن راههای ارتباطی روستاهای اورامان امکان رفع خاموشی برق در منطقه نبود و به محض باز شدن این مسیر از سوی راهداری استان روز دوشنبه ساعت ۱۱:۳۰ دو همکار سیمبان با ماشین به محل قطعی برق در گردنه ژالانه رفته و با توجه به صعب‌العبور بودن و عدم امکان تردد خودرو تا انتهای مسیر در میانه راه اقدام به طی مسیر با پای پیاده می‌کنند که متاسفانه نرسیده به محل مورد نظر و در منطقه‌ای به نام هزارانی با وقوع بهمن مواجه شده و با سقوط به ته دره زیر حجم زیادی از برف مدفون می‌شوند.
پیکر سیمبانان شرکت برق، سه شنبه گذشته با حضور جمع کثیری از مردم قدرشناس استان به ویژه اهالی روستای چشمیدر، روستاهای تابعه شهرستان و مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق در آرامستان روستای چشمیدر به خاک سپرده شد.
در پی جان باختن تعدادی از هموطنان در سه ضایعه تاسف‌بار سقوط بهمن در مناطق کردنشین غرب کشور از جمله سیمبانان شرکت برق کردستان، استاندار پیام تسلیتی صادر کرد.
در پیام مهندس زاهدی آمده است: در حالی که هنوز مردم استان کردستان و ملت ایران غم جانکاه حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان فداکار را فرموش نکرده‌اند، این بار غرب کشور به ویژه استان کردستان به دلیل سه حادثه غمبار جان باختن کولبران زحمتکش در سردشت، کوهنوردان قهرمان در بانه و سیم‌بانان فداکار شرکت برق در گردنه ژالانه شهرستان سروآباد عزادار شد. خبر این سه حادثه تاسف بار که هرکدام موجی از غم و اندوه در میان ملت شریف ایران و مردم کردستان ایجاد کرده است، موجب تاثر و تالم خاطر شد. اینجانب این سه ضایعه بزرگ را به محضر همه هم‌میهنان داغدار بویژه مردم شریف و بزرگ استان کردستان و مناطق کردنشین و خانواده مصیبت‌زدگان و بازماندگان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان نیز در نشست شورای معاونین شرکت ضمن تسلیت در گذشت دو نفر از سیمبانان مراکز روستایی شهرستان سرو آباد، خدمات صنعت برق و رضایت شهروندان را مرهون زحمات شبانه روزی سیمبانان و اکیپ‌های عملیات و اتفاقات دانست.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.