رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶
 • کد خبر : 2187
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : راه‌اندازی واحد درسی دفاع مقدس در دانشگاه کردستان
جانشین فرمانده سپاه کردستان خبر داد:

راه‌اندازی واحد درسی دفاع مقدس در دانشگاه کردستان

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان بر آشنایی با مبانی دفاع مقدس در مراکز دانشگاهی، تاکید کرد و گفت: مقدمات دو واحد درسی در این زمینه فراهم شده است که امیدواریم هرچه زودتر در دانشگاههای کردستان راه‌اندازی شود. سردار حمزه فلاح در مراسم معارفه مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: […]

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان بر آشنایی با مبانی دفاع مقدس در مراکز دانشگاهی، تاکید کرد و گفت: مقدمات دو واحد درسی در این زمینه فراهم شده است که امیدواریم هرچه زودتر در دانشگاههای کردستان راه‌اندازی شود.
سردار حمزه فلاح در مراسم معارفه مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: جمع آوری آثار شهدا و مکتوب کردن آنها نیاز به پشتبانی مادی ومعنوی دلسوزان نظام دارد.
وی گفت: تاکنون بیش از دو هزار نقطه یادمانی دراستان شناسایی شده و همین هم موجب شده سالانه از اقصی نقاط کشور کاروان‌های راهیان نور به این استان اعزام شوند.
وی با اشاره به اینکه در طول سه سال اخیر حدود یک میلیون بازدید از یادمان های شهدا درکردستان انجام شده است، افزود: در ارتباط با تدفین شهدای گمنام در مراکز دانشگاهی هم در طول این چند سال اقدامات خوبی انجام شده است.
در پایان این مراسم از زحمات چهارساله «محمدرضا شرفبیانی» قدردانی و سردار «مراد حسنی» به عنوان مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان معرفی شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.