رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
 • کد خبر : 2204
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ۸۴۶ میلیارد تومان پروژه در دهه فجر افتتاح می‌شود
استاندار کردستان در جمع خبرنگاران:

۸۴۶ میلیارد تومان پروژه در دهه فجر افتتاح می‌شود

استاندار کردستان از افتتاح ۸۴۶ میلیارد تومان پروژه عمرانی و سرمایه گذاری در استان کردستان طی دهه فجر امسال خبر داد. عبدالمحمد زاهدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع ۷۰۷ پروژه در ایام الله دهه فجر در استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد افزود: ۱۵۶ مورد از این پروژه ها عمرانی ملی و […]

استاندار کردستان از افتتاح ۸۴۶ میلیارد تومان پروژه عمرانی و سرمایه گذاری در استان کردستان طی دهه فجر امسال خبر داد.
عبدالمحمد زاهدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع ۷۰۷ پروژه در ایام الله دهه فجر در استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد افزود: ۱۵۶ مورد از این پروژه ها عمرانی ملی و ۴۵۵ پروژه استانی است و همچنین ۹۶ طرح و پروژه سرمایه گذاری است که برای همه این طرح ها اعتباری به میزان ۸۴۶ میلیارد تومان را شامل می شود.
وی اضافه کرد: پروژه های آماده بهره برداری در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، آب، راه، درمان، گازرسانی، برق و عمران شهری است.
زاهدی به مصوبات سفر ریاست جمهوری به کردستان نیز اشاره کرد و گفت: سفر ریاست جمهوری به استان کردستان دارای ۳۲ مصوبه بود که تماما در حوزه عمران بود. با توجه به اینکه تمامی مصوبات آن سفر قرار بود در مدت دو سال به طور کامل اجرایی شود ولی متاسفانه به دلیل عدم تحقق کامل درآمدهای دولت در سال ۹۴ اعتبارات آن پروژه های مصوب با مشکل مواجه شد در نتیجه آن پروژه ها باید تا پایان سال ۹۶ به اتمام برسند. وی یکی از موانع اصلی توسعه و پیشرفت استان کردستان را نبود زیرساخت های لازم در حوزه راه و حمل و نقل اعلام کرد و ادامه داد: خوشبختانه مسیر همدان به سنندج تا پای گردنه صلوات آباد به بزرگراه تبدیل شده است و همچنین مسیر کریدور شمال به جنوب که از کامیاران تا بوکان ادامه دارد در قطعه های مختلف در دست اجرا است.
زاهدی اضافه کرد: یکی دیگر از راه های دارای مشکل استان جاده سنندج به مریوان است که خوشبختانه با اعتبارات تامین شده برای آن بخش عمده ای از کار انجام شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۷ این جاده نیز به بهره برداری کامل برسد.
ویبه تلاش های دولت برای جذب سرمایه گذاران دراستان اشاره کرد و گفت: روزی که به کردستان آمدم تنها یک سرمایه گذار در استان در طلای ساریگونی حضور داشت که به دلیل مشکلات در صدد تعطیلی کار بود اما با تلاش های مداوم توانستیم این پروژه را به بهره برداری برسانیم.
وی افزود: از زمان آغاز بکار دولت یازدهم در کردستان ۱۸ سرمایه گذار به کردستان آمدند و از آن میان پنج سرمایه گذار خارجی از کشورهای عراق و ترکیه ۶۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده‌اند و همچنان روند جذب سرمایه گذاران به استان ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.