رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
 • کد خبر : 2244
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : یاد و خاطره جان باختگان سیمبان در سنندج گرامی داشته شد

روژان: مراسم بزرگداشت یاد و خاطره مرحومان پیام محمدی و داریوش شکری, سیمبانان فداکار حادثه سقوط بهمن در گردنه ژالانه سروآباد با حضور استاندار, معاونین استاندار, امام جمعه سنندج, مدیر عامل و مدیران شرکت توزیع برق و سایر ادارات و اقشار مختلف شهرستان سنندج در مسحد ملا ویسی این شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط […]

روژان: مراسم بزرگداشت یاد و خاطره مرحومان پیام محمدی و داریوش شکری, سیمبانان فداکار حادثه سقوط بهمن در گردنه ژالانه سروآباد با حضور استاندار, معاونین استاندار, امام جمعه سنندج, مدیر عامل و مدیران شرکت توزیع برق و سایر ادارات و اقشار مختلف شهرستان سنندج در مسحد ملا ویسی این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان مدیر عامل این شرکت در مراسم یاد شده گفت: شهادت دو سیمبان فداکار مرکز روستایی چشمیدر ضایعه ای دردناک برای صنعت برق و وزارت نیرو می باشد و یاد و خاطره این عزیزان از اذهان فراموش نمی شود.
محمد مصطفی نجفیان افزود: مجموعه وزارت نیرو اعم از وزیر, معاونان وزیر, مدیر عامل توانیر و مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور طی هفته گذشته با ارسال پیام مراتب همدردی خود را ابراز نموده‌اند و امید است موجب تسلی خاطر خانواده‌های محترم آنان گردد.
وی تاکید کرد: براساس آیات قرآن کریم و احادیث بزرگان دین کسانی که در راه خدا و یا خدمت به خلق جان خود را از دست دهند شهید به شمار می روند و امیدواریم این عزیزان نیز که حین خدمت جان به جان آفرین تسلیم کردند, نزد خداوند متعال به درجه شهادت نایل آیند.
وی با بیان اینکه بیشترین زحمات شرکت توزیع را سیمبانان عزیز متحمل می‌شوند افزود: مجموعه شرکت توزیع برق خود را شریک غم خانواده های این عزیزان می داند و از هیچ تلاشی در کاهش غم این عزیزان دریغ نمی کند.
در ادامه این مراسم امام جماعت روستای چشمیدر از کلیه مدیران و مردم سروآباد و سنندج و روستاهای اطراف به ویژه از مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق کردستان و وزارت نیرو به جهت ابراز همدردی با خانواده های سیمبانان از دست رفته تشکر کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...