رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
 • کد خبر : 2244
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : یاد و خاطره جان باختگان سیمبان در سنندج گرامی داشته شد

روژان: مراسم بزرگداشت یاد و خاطره مرحومان پیام محمدی و داریوش شکری, سیمبانان فداکار حادثه سقوط بهمن در گردنه ژالانه سروآباد با حضور استاندار, معاونین استاندار, امام جمعه سنندج, مدیر عامل و مدیران شرکت توزیع برق و سایر ادارات و اقشار مختلف شهرستان سنندج در مسحد ملا ویسی این شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط […]

روژان: مراسم بزرگداشت یاد و خاطره مرحومان پیام محمدی و داریوش شکری, سیمبانان فداکار حادثه سقوط بهمن در گردنه ژالانه سروآباد با حضور استاندار, معاونین استاندار, امام جمعه سنندج, مدیر عامل و مدیران شرکت توزیع برق و سایر ادارات و اقشار مختلف شهرستان سنندج در مسحد ملا ویسی این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان مدیر عامل این شرکت در مراسم یاد شده گفت: شهادت دو سیمبان فداکار مرکز روستایی چشمیدر ضایعه ای دردناک برای صنعت برق و وزارت نیرو می باشد و یاد و خاطره این عزیزان از اذهان فراموش نمی شود.
محمد مصطفی نجفیان افزود: مجموعه وزارت نیرو اعم از وزیر, معاونان وزیر, مدیر عامل توانیر و مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور طی هفته گذشته با ارسال پیام مراتب همدردی خود را ابراز نموده‌اند و امید است موجب تسلی خاطر خانواده‌های محترم آنان گردد.
وی تاکید کرد: براساس آیات قرآن کریم و احادیث بزرگان دین کسانی که در راه خدا و یا خدمت به خلق جان خود را از دست دهند شهید به شمار می روند و امیدواریم این عزیزان نیز که حین خدمت جان به جان آفرین تسلیم کردند, نزد خداوند متعال به درجه شهادت نایل آیند.
وی با بیان اینکه بیشترین زحمات شرکت توزیع را سیمبانان عزیز متحمل می‌شوند افزود: مجموعه شرکت توزیع برق خود را شریک غم خانواده های این عزیزان می داند و از هیچ تلاشی در کاهش غم این عزیزان دریغ نمی کند.
در ادامه این مراسم امام جماعت روستای چشمیدر از کلیه مدیران و مردم سروآباد و سنندج و روستاهای اطراف به ویژه از مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق کردستان و وزارت نیرو به جهت ابراز همدردی با خانواده های سیمبانان از دست رفته تشکر کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.