رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱
 • کد خبر : 2247
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : قدردانی هیات امنای هاجره خاتون از هفته نامه روژان

در مراسم غبار روبی آیینی از آستان مقدس امامزاده هاجره خاتون (س) با حضور اقشارمختلف مردم، مسئولین و ادارات دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت دهه مبارک فجر از هفته‌نامه روژان قدردانی شد. در این مراسم معنوی از کتاب‌های حجاب ارزش زن – حجاب صدفی بر گوهر وجود – اختران تابناک از تالیفات آقای […]

در مراسم غبار روبی آیینی از آستان مقدس امامزاده هاجره خاتون (س) با حضور اقشارمختلف مردم، مسئولین و ادارات دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت دهه مبارک فجر از هفته‌نامه روژان قدردانی شد.
در این مراسم معنوی از کتاب‌های حجاب ارزش زن – حجاب صدفی بر گوهر وجود – اختران تابناک از تالیفات آقای «جواد حیدرپور» محقق و پژوهشگر مذهبی و همچنین از مستند هاجره «خاتون نگین شهر من» پرده برداری شد.
در این مراسم اداره کل اوقاف و امور خیریه و هیات امنای آستان مقدس هاجره خاتون با اهدای لوح تقدیر از مدیر هفته‌نامه روژان به خاطر انتشار ستون «انوار تابناک استان» و معرفی اماکن مذهبی کردستان قدردانی کردند.
براساس روایات موجود، این امامزاده شریفه دخت گرامى امام موسى کاضم(ع) و خواهر امام رضا(ع) است که در سفر آن بزرگوار به خراسان در کردستان فوت نمود و در این مکان به خاک سپرده شد.
مرقد مطهر این امامزاده در خیابان صلاح الدین ایوبى، در محله قدیمى سرتپوله شهر سنندج واقع است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.