رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۰
 • کد خبر : 2281
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : ضریب و شاخص امنیت در کشور افزایش یافته است

  حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح روز سه شنبه (۳ اسفند ۹۵) برای شرکت در همایش وحدت بین علمای شیعه و سنی، نشست با ائمه جمعه استان کردستان، همایش نخبگان و متنفذین و شورای تامین وارد استان کردستان شد و در فرودگاه سنندج مورد استقبال مسئولین استان قرار گرفت، سپس در […]

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات صبح روز سه شنبه (۳ اسفند ۹۵) برای شرکت در همایش وحدت بین علمای شیعه و سنی، نشست با ائمه جمعه استان کردستان، همایش نخبگان و متنفذین و شورای تامین وارد استان کردستان شد و در فرودگاه سنندج مورد استقبال مسئولین استان قرار گرفت، سپس در بیت حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در استان کردستان و مسئول مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارات اطلاعات، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در همایش نقش وحدت اسلامی در امنیت پایدار منطقه‌ای که با حضور علما و روحانیون شیعه و سنی سه استان کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی در سنندج برگزار شد با بیان اینکه رابطه میان اهل ایمان رابطه‌ای محبت‌آمیز است، گفت: دین نیامده است که میان مردم کینه و اختلاف ایجاد کند، دین برای وحدت و همدلی آمده است و این در آموزه‌های دینی مورد تاکید قرار گرفته است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه در دین اسلام هرگونه تعدی به دیگران رد و با آن مخالفت شده است، افزود: گرفتاری و دشمن برای مسلمانان در دنیا کم نیست بنابراین نیازی به دشمنی میان مسلمانان با یکدیگر وجود ندارد چراکه ما یک غده سرطانی به نام اسرائیل غاصب در منطقه داریم دیگری نیازی به دشمنی با خودمان نداریم.
حجت الاسلام علوی گفت: انقلاب اسلامی ایران و حرکت امام راحل باعث جلب توجه دوباره جهانیان به بحث فلسطین شد و آنها نیز مبارزه خود را دوباره آغاز کردند.
وی بیان کرد: دشمن می‌داند اگر مسلمانان با هم وحدت داشته باشند از پس آنها بر نمی‌آید و به همین دلیل می خواهد میان آنها تفرقه ایجاد کند.
دکتر علوی گفت: اسرائیل هر روز به سمت زوال و نابودی پیش می‌رود، مسلمانان وقتی که وحدت دارند اسرائیل احساس ترس و نابودی می کند ولی وقتی که تفرقه باشد آنها نیز قدرتمند می شوند و به همین دلیل لازم است که ما وحدت و همدلی داشته باشیم.
وزیر اطلاعات با اشاره به فعالیت گروه‌های تکفیری عنوان کرد: نمی‌توانیم به سلیقه خود عده‌ای را کافر بدانیم و جان او را بگیریم کشتن یک مسلمان مانند کشتن همه انسان‌ها است.
وی افزود: وقتی که امنیت باشد کارها پیشرفت می‌کند و کارها در بخش‌های مختلف پیش می‌رود ولی ناامنی ویرانی به دنبال دارد.
وی ادامه داد: وقتی که امنیت پایدار باشد همه کارها به جلو می‌رود، اصحاب فرهنگ و هنر با خیال راحت کار می کنند، اصحاب رسانه کار خود را می‌کنند و در نهایت جامعه توسعه می‌یابد.
وی با اشاره به دشمنی‌های صورت گرفته با علمای شیعه و سنی از سوی تکفیری در کشور عراق گفت: شمار علمای اهل سنتی که از سوی داعش در عراق به شهادت رسیده‌اند بسیار بیشتر از علمای شیعه است.
دکتر علوی ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی در ایران پیوند و الفت میان اهل سنت و اهل تشیع وجود دارد و نتیجه همدلی و برادری در کشور ما این است که ضریب و شاخص امنیت در کشور افزایش یافته است.
حجت الاسلام علوی گفت: امروز در دنیا امنیت کاهش پیدا کرده است، از کشورهای ترکیه عراق پاکستان صداهای انفجار هر روز به گوش می رسد و این ناامنی حتی به اروپا و آمریکا نیز کشیده شده است ولی به حول و قوه الهی امروز ایران اسلامی ضریب امنیت خیلی خوبی دارد.
وی با اعلام اینکه دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد ناامنی در کشور به کار گرفته است اما موفق نشد تصریح کرد: دشمن از هر حربه‌ای از جمله جلیقه انفجاری ساخت بمب و بمب گذاری خودرو استفاده کرد ولی همه اینها خنثی شد؛ همه این اقدامات برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان نتیجه لطف خداوند است و ما همه وسیله هستیم.
وزیر اطلاعات گفت: رصد کردن اولویت کار اطلاعاتی است، رصدی که هیچ تروریستی نمی‌تواند از آن عبور کند.
وی بیان کرد: همکاری میان دستگاه های مختلف از جمله نیروی انتظامی سپاه و حتی مسئولان سیاسی و علما و روحانیون برای ایجاد وجود دارد.
حجت الاسلام علوی در پایان گفت:اسلام می گوید هدایت افراد فریب خورده از برخورد با آنها اولویت دارد. تاکنون افراد زیادی را شناسایی و در صحبت با آنها متوجه شدند راه اشتباهی را در پیش گرفته اند و اصلاح شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.