رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۶
 • کد خبر : 2284
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اجرای عمومی نمایش سرناد (پادیواری) در سنندج

نمایش “سرناد” نوشته اسلاومیر مروژک (نمایشنامه‌نویس شهیر لهستانی) به کارگردانی حمیدرضا احمدی کردستانی به زبان کوردی در سنندج به روی صحنه می‌رود… این نمایشنامه را صابر نیک‌بخت به کوردی اردلانی ترجمه کرده و زاهد زندی – فردین قادری – مژگان اسماعیلی – خاطره نقدعلیزاده و پروین احمدی به عنوان بازیگر در این نمایش به ایفای […]

نمایش “سرناد” نوشته اسلاومیر مروژک (نمایشنامه‌نویس شهیر لهستانی) به کارگردانی حمیدرضا احمدی کردستانی به زبان کوردی در سنندج به روی صحنه می‌رود…
این نمایشنامه را صابر نیک‌بخت به کوردی اردلانی ترجمه کرده و زاهد زندی – فردین قادری – مژگان اسماعیلی – خاطره نقدعلیزاده و پروین احمدی به عنوان بازیگر در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند. آیدا وارستگان نیز طراحی لباس این اثر را برعهده دارد.
نمایش سرناد (پادیواری) کاری از گروه تئاتر مهر سنندج است که از سوم لغایت هجدهم اسفندماه (به غیر از ۱۱ و ۱۲ اسفند) در مجتمع فجر سنندج اجرا خواهد شد.
سرناد به معنای ساز و آواز شبانه عاشق در هوای آزاد بر آستانه‌ی معشوق است و اصل مهم در این نمایش برجسته کردن الگوهای رفتاری با نگاهی به روانشناسی رفتار متقابل است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.