رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
 • کد خبر : 2293
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تذکر نمایندگان به وزیر علوم

جلال محمودزاده، عبدالکریم حسین‌زاده و محمود صادقی نمایندگان مهاباد، نقده و تهران، علی محمد مرادی نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان، منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد، علی کُرد نماینده خاش، محمد باسط درازهی نماینده سراوان، رسول خضری و رامین نور قلی پور نمایندگان پیرانشهر و ترکمن به وزیر علوم در خصوص حذف رشته […]

جلال محمودزاده، عبدالکریم حسین‌زاده و محمود صادقی نمایندگان مهاباد، نقده و تهران، علی محمد مرادی نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان، منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد، علی کُرد نماینده خاش، محمد باسط درازهی نماینده سراوان، رسول خضری و رامین نور قلی پور نمایندگان پیرانشهر و ترکمن به وزیر علوم در خصوص حذف رشته فقه امام شافعی در دفترچه کنکور امسال تذکر دادند.
در شرح این تذکر عنوان شده که متاسفانه علی رغم اینکه رشته تحصیلی فقه امام شافعی(رض) سال ها است، از زمان مرحومان آیت الله بروجردی و شیخ شلتوت به عنوان محور وحدت وهمزیستی مسالمت آمیز مذاهب در کشور تاسیس شده در کمال ناباوری از دفترچه کنکور سراسری امسال حذف شده است.
این اتفاق خلاف توصیه‌ها وتاکیدات مقام معظم رهبری و شعارهای دولت روحانی بوده و زمینه اعتراضات جامعه اهل سنت کشور را فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.