رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵
 • کد خبر : 2311
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : موفقیت فیلمسازان کردستانی در جشنواره۱۰۰

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به استعدادهای کردستان در زمینه فیلم‌سازی و موفقیت فیلم‌سازان جوان استان در عرصه ملی، گفت: هنرمندان کردستانی در یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای که در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد سه عنوان برتر را کسب کردند. امین مرادی افزود: این دوره از جشنواره در […]

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به استعدادهای کردستان در زمینه فیلم‌سازی و موفقیت فیلم‌سازان جوان استان در عرصه ملی، گفت: هنرمندان کردستانی در یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای که در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد سه عنوان برتر را کسب کردند.

امین مرادی افزود: این دوره از جشنواره در سه بخش داستانی، مستند و پویانمایی در دو بخش اصلی و مسیر تجربه  با موضوعات اخلاق و سبک زندگی، اخلاق و فرهنگ کار و اخلاق و اقتصاد مقاومتی از ۴ تا ۶ اسفند ماه برگزار شد.

وی اظهارداشت: داوری این دوره از جشنواره بر عهده شماری از فیلمسازان برجسته کشوری بود که پس از دیدن ۱۴۱ اثر دوبخش اصلی و مسیرتجربه راه یافته به بخش نهایی ۱۹ برگزیده این دوره را در مراسم اختتامیه معرفی کردند که سه عنوان برتر در دو بخش مسیر تجربه و اصلی به هنرمندان کردستانی و تولیدات حوزه هنری استان کردستان اختصاص یافت .

وی با اشاره به ارسال بیش از هزار اثر به دبیرخانه جشنواره در این دو بخش، گفت: از بین آثار راه یافته به بخش نهایی ۹ فیلم از کردستان موفق به حضور به بخش های نهایی این  جشنواره شدند .

به گفت رئیس حوزه هنری کردستان در بخش مسیرتجربه فیلم تیشه روزگار آقای محمد فرج زاده از سقز ضمن دریافت تندیس و دیپلم افتخار جشنواره جایزه ۳۰ میلیون ریالی این بخش را به خود اختصاص داد .

در بخش مسابقه ملی در رشته انیمیشن فیلم صد ثانیه‌ای معلق به کارگردانی آذر منصوری از تولیدات حوزه هنری کردستان ضمن دریافت دیپلم افتخار جایزه ۵۰ میلیون ریالی این بخش را کسب کرد .

در بخش مستند مسابقه ملی نیز فیلم امید سپید به کارگردانی جمشید فرجوند فردا از تولیدات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن کسب جایزه ۵۰ میلیون ریالی، به کسب دیپلم افتخار جشنواره نایل شد .

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: استان کردستان از لحاظ تعداد جوایز کسب شده در این دوره پس از تهران که ۸ عنوان را کسب کرد با سه عنوان در رتبه دوم قرار گرفت .

مرادی با اشاره به اینکه روز یکشنبه ۸ اسفند ماه آثار بخش اصلی، مسیرتجربه و اقتصاد مقاومتی در سینما بهمن سنندج اکران می‌شود از علاقه مندان دعوت کرد از آثار ارزشمند این دوره از جشنواره دیدن کنند

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.