رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
 • کد خبر : 2317
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : نامە انجمن‌های محیط زیست به شرکت سهامی آب منطقەای کردستان

شبکەی انجمن‌های محیط زیست استان کردستان در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقەای کردستان خواستار پیگیری و حل معضل زباله‌های حاشیه دریاچه آب سد وحدت و اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌های انجام شده و اعلام نتایج حاصله  شدند. در این نامه با اشاره مصوبه شماره ۷۷۷۱ مورخ ۲۹/۶/۱۳۹۵ فرمانداری سنندج مبنی بر واگذاری امور […]

شبکەی انجمن‌های محیط زیست استان کردستان در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقەای کردستان خواستار پیگیری و حل معضل زباله‌های حاشیه دریاچه آب سد وحدت و اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌های انجام شده و اعلام نتایج حاصله  شدند.

در این نامه با اشاره مصوبه شماره ۷۷۷۱ مورخ ۲۹/۶/۱۳۹۵ فرمانداری سنندج مبنی بر واگذاری امور تنظیف و پاکسازی ساحل سد وحدت سنندج به اشخاص حقیقی یا حقوقی آمده است متاسفانه این مصوبه تاکنون اجرا نشده است. در شهریورماه سال جاری، آقای آریانژاد معاونت حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان در مصاحبه با رسانه‌ها هزینه پاکسازی ساحل دریاچه سد وحدت را به ازای چهار بار جمع‌آوری و حمل رباله در ماه برای شرکت آب منطقه‌ای بیش از ۳۰ میلیون ریال اعلام کرده بود؛ درحالیکه هزینه پیشنهادی برای واگذاری به این افراد ۳ میلیون ریال یعنی معادل ۱۰٪ رقم اعلام شده قبلی می‌باشد که کاملا غیر معقول و غیر اقتصادی بوده و نشانه عدم تمایل اداره مربوطه به انجام این کار می باشد.

در بخش دیگری از ابن نامه با اشاره به نزدیک شدن به فصل بهار و افزایش چندین برابری گردشگران و به تبع آن افزایش تولید و انباشت زباله و آلودگی بیشتر ساحل و اکوسیستم این منبع آب شرب، از مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقەای کردستان خواسته شده است دستورات لازم را جهت پیگیری و حل این معضل و یا برگزاری مناقصه به صورت رسمی و ابلاغ نتیجه به فرمانداری سنندج به عمل آورد.

در بخش پایانی این نامه آمده است: شبکه انجمن‌های زیست‌محیطی استان کردستان حق پیگیری اداری و قانونی این موضوع را برای خود محفوظ دانسته و خواهان اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌های انجام شده و اعلام نتایج حاصله می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.