رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
 • کد خبر : 2324
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : معرفی برگزیدگان نمایشگاه عکس معماری و شهرسازی سنتی کردستان

روژان: عکسهای شاخه‌وان عثمانی، سالار ارکان، سروش منصوری، نایاب پاک سرشت، میلاد مولودی موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی و عکسهای ئاسو چناره، ساجد حق‌شناس و فاطمه مروتی موفق به دریافت لوح تقدیر شدند.

برگزیدگان مسابقه عکاسی چهارمین کنگره معماری و شهرسازی ایران با محوریت کردستان شامگاه روز شنبه مورخ هفتم بهمن ماه، با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، رئیس انجمن سینمای جوان سنندج و جمعی از اساتید و  هنرمندان در گالری سوره سنندج معرفی شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در این مراسم با اشاره به اهمیت هنر عکاسی در معرفی و ثبت معماری سنتی کردستان گفت: تعداد ۱۱۵ عکس از ۳۵ عکاس به دبیرخانه کنگره واصل شد که پس از بررسی توسط داوران۴۴ عکس به بخش نمایشگاه راه یافت.

سید محسن علوی افزود: از این تعداد هشت عکس برتر شناخته شد که  تعداد ۵ عکس حائز دریافت جوایز نقدی و لوح سپاس و سه عکس هم لوح تقدیر دریافت کردند.

عکسهای شاخه‌وان عثمانی، سالار ارکان، سروش منصوری، نایاب پاک سرشت، میلاد مولودی موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی و عکسهای ئاسو چناره، ساجد حق‌شناس و فاطمه مروتی موفق به دریافت لوح تقدیر شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.