رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
 • کد خبر : 2333
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : بزرگترین مرکز درمانی غرب کشور در سنندج افتتاح شد

بیمارستان کوثر سنندج به عنوان بزرگترین مرکز درمانی غرب کشور از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸، صبح امروز با حضور وزیر بهداشت مورد بهره برداری قرار گرفت. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیمارستان کوثر سنندج در زمینی به مساحت پنج هزار و ۴۰۰ مترمربع و در ۱۰ طبقه احداث شده است. […]

بیمارستان کوثر سنندج به عنوان بزرگترین مرکز درمانی غرب کشور از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸، صبح امروز با حضور وزیر بهداشت مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیمارستان کوثر سنندج در زمینی به مساحت پنج هزار و ۴۰۰ مترمربع و در ۱۰ طبقه احداث شده است.

سیامک واحدی افزود: ظرفیت اسمی این بیمارستان ۵۴۰ تخت خواب است ولی با توجه به اقدامات صورت گرفته ظرفیت واقعی آن به ۶۳۷ تخت خواب افزایش پیدا کرده است.

وی اعتبار هزینه شده برای ساخت و تجهیز  این بیمارستان را ۲۶۲ میلیارد تومان اعلام و اظهار امیدواری کرد این مرکز درمانی بتواند در ارتقای کیفیت خدمات درمانی و رسیدن به شاخص‌های توسعه‌ای و تکمیل حلقه درمان استان کردستان موثر باشد.

وی با اشاره به ایجاد فرصت توسعه صنعت توریسم درمانی در استان کردستان، گفت: با بهره برداری از این مرکز می‌توان زمینه برای درمان بیماران اقلیم کردستان عراق در سنندج را فراهم کرد.

این بیمارستان دارای بخش های اتاق عمل، بخش دیالیز، اورژانس، درمانگاه، آزمایشگاه، بستری، رادیولوژی، کلینیک های تخصصی، CSR آمفی تئاتر و بخش های ICU رادیولوژی، پزشکی هسته‌ای، داروخانه و سایر بخش‌های اداری و پشتیبانی است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.