رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
 • کد خبر : 2380
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کمک ۱۰۳ میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های کردستان
معاون عمرانی استاندار کردستان خبر داد؛

کمک ۱۰۳ میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌های کردستان

معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: تا پایان بهمن، دولت از محل تبصره ۲ ماده ۳۹ حدود ۳۴ میلیارد تومان، از محل اعتبارات ارزش افزوده استان ۴۵ میلیارد تومان و از محل اعتبارات هفتگانه تخصیصی بند “و” تبصره ۶ قانون بودجه نیز ۲۴ میلیارد تومان به شهرداری های استان کمک کرده است. امیر قادری در […]

معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: تا پایان بهمن، دولت از محل تبصره ۲ ماده ۳۹ حدود ۳۴ میلیارد تومان، از محل اعتبارات ارزش افزوده استان ۴۵ میلیارد تومان و از محل اعتبارات هفتگانه تخصیصی بند “و” تبصره ۶ قانون بودجه نیز ۲۴ میلیارد تومان به شهرداری های استان کمک کرده است.
امیر قادری در همایش شهرداران افزود: این کمک‌هاتا پایان بهمن بوده و تا پایان سال نیز کمک‌های دیگری تزریق خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت پیگیر کمک‌های بیشتر به سه شهرداری شهرهای بالای صدهزار نفر یعنی سنندج، سقز و مریوان است، پیشنهاد کرد: شهرداری‌هایی که اعتبارات ارزش افزوده دریافت می‌کنند یکی از پروژه‌های شاخص خود را با نام مالیات نامگذاری کنند تا از این طریق بتوان از کمک‌های اداره مالیات برای تکمیل آن طرح استفاده کنند که در شهر سقز نمونه خوبی در این ارتباط اجرا شده است.
وی گفت: شهرداران به جز کارهای عمرانی، رویکرد فرهنگی و اجتماعی نیز داشته باشند و لازم این در ایام تعطیلات زمینه برگزاری برنامه‌هایی شاد برای مسافران و شهروندان فراهم کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.