رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
 • کد خبر : 2403
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : سریال «سنجرخان» ساخته می‌شود
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان:

سریال «سنجرخان» ساخته می‌شود

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان با اعلام ساخت سریال “سنجرخان” گفت: برنامه‌های متنوع در ایام نوروز ۹۶ از صدا و سیمای استان پخش می‌شود. ابوالقاسم امان‌اللهی در جمع خبرنگاران با اشاره روند روبه رشد مخاطبان صداو سیما افزود: براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته حدود ۹۰ درصد از برنامه‌های شبکه استانی مورد رضایت مخاطبان قرار گرفته […]

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان با اعلام ساخت سریال “سنجرخان” گفت: برنامه‌های متنوع در ایام نوروز ۹۶ از صدا و سیمای استان پخش می‌شود.
ابوالقاسم امان‌اللهی در جمع خبرنگاران با اشاره روند روبه رشد مخاطبان صداو سیما افزود: براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته حدود ۹۰ درصد از برنامه‌های شبکه استانی مورد رضایت مخاطبان قرار گرفته است.
وی مخاطب برنامه‌هایی همچون “چریکه شه‌و” را ۹۸ درصد و “ریگا” را ۹۴ درصد عنوان کرد و گفت این دو برنامه دارای بیشترین میزان مخاطب هستند و چندین برنامه دیگر این مرکز هم بالای ۷۰ درصد مخاطب دارند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۲۵۰ شبکه فارسی زبان و بیش از ۴۰ الی ۵۰ شبکه کُردی زبان در منطقه وجود دارد، جذب این میزان مخاطب برای ما مایه خرسندی است.
وی افزود: در ایام نوروز هر شب یک برنامه ۱۲۰ دقیقه‌ای با عنوان «سالی تازه هاته‌وه» از سیمای مرکز کردستان پخش می‌شود که شامل بخش‌های متنوع فرهنگی و هنری است و علاوه بر این هر شب نیز ساعت ۲۲ برنامه «جی‌ژوانی بهار» از رادیو استان پخش می‌شود. علاوه بر این سریال «تاقانه» با تدوین جدید و پخش مستندهای «ژیوان و ژیوار» و «در مسیر زاگرس» از دیگر برنامه‌های ویژه نوروز هستند .
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: «چریکه شه‌و» در ایام نوروز پخش نمی‌شود اما با ساختار جدید پس از ایام تعطیلات بر روی آنتن می‌رود.
وی از ساخت سریال ۲۶ قسمتی «سنجرخان» یکی از دلاوران و مبارزان کُرد، خبر داد و افزود: این سریال با حمایت مالی استانداری کردستان و به کارگردانی «ضیاءالدین دری» تولید خواهد شد. همچنین سریال ماه شرف خانم هم که مربوط به زندگی «مستوره اردلان»، است را در دستور کار داریم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.