رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
 • کد خبر : 2472
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تَرَک در کاسه صبر استاندار
یک سفر و حاشیه‌های آن

تَرَک در کاسه صبر استاندار

متاسفانه واکنش احساسی جناب آقای استاندار، افکار عمومی را جریحه‌دار کرد و نشان داد با چنین روحیه‌ای بعید است بتوان به آینده این استان و توسعه آن در دولت تدبیر و امید امیدوار بود.

سلیمان الله‌مرادی/ استان کردستان روزهای پایانی سال گذشته با خبر ناخوشایندی همراه بود و آن مجادله لفظی و خارج از عرف استاندار کردستان با نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در جلسه شورای اشتغال استان با حضور وزیر رفاه بود. در این جلسه برای نخستین بار چهره‌ای عصبی از استاندار کردستان در شبکه‌های اجتماعی به نمایش گذاشته شد که در این سه سال گذشته مردم استان هرگز آن را ندیده بودند و شاید هنوز هم خیلی‌ها آن را باور ندارند. این عصبانیت با رفتار وزیر و برخاستن ناگهانی وی از روی صندلی و تَرک جلسه در حالیکه نماینده مردم مشغول صحبت کردن بود نشان داد که حداقل بخشی از بدنه دولت و نماینده ارشد آن در استان، شانی برای مردم و نمایندگانشان قایل نیستند.

نکته حایز اهمیت در این میان عقب‌ماندگی‌های مزمن کردستان و نیاز به همدلی و پرهیز از رفتارهای احساسی برای جبران آن می‌باشد که این رفتار نشان داد کردستان همانند گذشته از برخی انشقاق و بداخلاقی‌های سیاسی و دیدگاه‌های محدود جناحی و از همه مهمتر نبود سعه صدر در برابر انتقادات رنج می‌برد. متاسفانه واکنش احساسی جناب آقای استاندار، افکار عمومی را جریحه‌دار کرد و نشان داد با چنین روحیه‌ای بعید است بتوان به آینده این استان و توسعه آن در دولت تدبیر و امید امیدوار بود. بدون شک سفر مقامات کشور به استان فرصت مبارک و میمونی است که باید از آن در راستای انتقال ظرفیت‌های استان و حل مشکلات استقبال کرد درحالیکه آنچه از سفر وزیر رفاه می‌توان ارایه کرد هماهنگی یک‌سویه یک جریان آن هم نه بر اساس نیازهای استان بلکه در جهت مصالح و منافع جناحی است. آنچه ما از شخص استاندار در این سه سال گذشته دیدیم سیمایی توام با لبخند بود و بارها خود در سخنرانی‌ها بر سعه صدر و گذشت و بردباری و تحمل دولت در برخورد با منتقدان تاکید می‌کردند و بروز سیمایی برافروخته و خشن، ولو حق با وی نیز باشد قطعا زیبنده شخص ایشان نیست و نخواهد بود؛ لذا انتظاری که افکار عمومی از ایشان دارند، ترمیم این زخم، به هر شیوه که خود صلاح می‌دانند است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...