رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
 • الجمعة ۹ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Friday 15 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
 • کد خبر : 2472
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تَرَک در کاسه صبر استاندار
یک سفر و حاشیه‌های آن

تَرَک در کاسه صبر استاندار

متاسفانه واکنش احساسی جناب آقای استاندار، افکار عمومی را جریحه‌دار کرد و نشان داد با چنین روحیه‌ای بعید است بتوان به آینده این استان و توسعه آن در دولت تدبیر و امید امیدوار بود.

سلیمان الله‌مرادی/ استان کردستان روزهای پایانی سال گذشته با خبر ناخوشایندی همراه بود و آن مجادله لفظی و خارج از عرف استاندار کردستان با نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در جلسه شورای اشتغال استان با حضور وزیر رفاه بود. در این جلسه برای نخستین بار چهره‌ای عصبی از استاندار کردستان در شبکه‌های اجتماعی به نمایش گذاشته شد که در این سه سال گذشته مردم استان هرگز آن را ندیده بودند و شاید هنوز هم خیلی‌ها آن را باور ندارند. این عصبانیت با رفتار وزیر و برخاستن ناگهانی وی از روی صندلی و تَرک جلسه در حالیکه نماینده مردم مشغول صحبت کردن بود نشان داد که حداقل بخشی از بدنه دولت و نماینده ارشد آن در استان، شانی برای مردم و نمایندگانشان قایل نیستند.

نکته حایز اهمیت در این میان عقب‌ماندگی‌های مزمن کردستان و نیاز به همدلی و پرهیز از رفتارهای احساسی برای جبران آن می‌باشد که این رفتار نشان داد کردستان همانند گذشته از برخی انشقاق و بداخلاقی‌های سیاسی و دیدگاه‌های محدود جناحی و از همه مهمتر نبود سعه صدر در برابر انتقادات رنج می‌برد. متاسفانه واکنش احساسی جناب آقای استاندار، افکار عمومی را جریحه‌دار کرد و نشان داد با چنین روحیه‌ای بعید است بتوان به آینده این استان و توسعه آن در دولت تدبیر و امید امیدوار بود. بدون شک سفر مقامات کشور به استان فرصت مبارک و میمونی است که باید از آن در راستای انتقال ظرفیت‌های استان و حل مشکلات استقبال کرد درحالیکه آنچه از سفر وزیر رفاه می‌توان ارایه کرد هماهنگی یک‌سویه یک جریان آن هم نه بر اساس نیازهای استان بلکه در جهت مصالح و منافع جناحی است. آنچه ما از شخص استاندار در این سه سال گذشته دیدیم سیمایی توام با لبخند بود و بارها خود در سخنرانی‌ها بر سعه صدر و گذشت و بردباری و تحمل دولت در برخورد با منتقدان تاکید می‌کردند و بروز سیمایی برافروخته و خشن، ولو حق با وی نیز باشد قطعا زیبنده شخص ایشان نیست و نخواهد بود؛ لذا انتظاری که افکار عمومی از ایشان دارند، ترمیم این زخم، به هر شیوه که خود صلاح می‌دانند است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...