رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
 • کد خبر : 2503
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می‌شود
رئیس‌کل دادگستری کردستان:

تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می‌شود

رئیس‌کل دادگستری کردستان گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، تخلفات انتخاباتی را به ویژه در فضای مجازی با جدیت رصد کرده و با هرگونه جرائم انتخاباتی برابر قانون برخورد خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان، علی‌اکبر گروسی در سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان اظهار داشت: ۲۹ اردیبهشت‌ماه با دو […]

رئیس‌کل دادگستری کردستان گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، تخلفات انتخاباتی را به ویژه در فضای مجازی با جدیت رصد کرده و با هرگونه جرائم انتخاباتی برابر قانون برخورد خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان، علی‌اکبر گروسی در سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان اظهار داشت: ۲۹ اردیبهشت‌ماه با دو انتخاب بزرگ و سرنوشت‌ساز، دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا روبه‌رو هستیم که همه باید در جهت مشارکت بالای مردم تلاش کنیم.
وی گفت: یکی از وظایف این ستاد «ارتقای امنیت و سالم سازی انتخابات و تشویق مردم به مشارکت در انتخابات» است.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان مهمترین هدف این ستاد را فراهم کردن بستری برای برگزاری انتخاباتی با شکوه با حضور حداکثری مردم عنوان و تصریح کرد: سلامت انتخابات و مشارکت مردم و بی‌طرفی مسئولان و پرهیز از جانبداری و اقدام علیه کاندیداها باید با یک تدبیر جدی در استان دنبال شود.
وی گفت: قوه قضائیه در راستای رسالتی که دنبال می‌کند، ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی را در مرکز استان و شهرستان‌ها تشکیل می‌دهد و همچنین شعبات ویژه‌ای برای رسیدگی به این جرائم اختصاص داده شده است.
گروسی اظهار کرد: بعد از اینکه نامزدهای انتخابات تأیید صلاحیت شدند با آنها جلساتی برگزار می‌کنیم و در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور، کارگاه آموزشی برای نامزدهای انتخابات به منظور آشنایی با جرائم انتخاباتی تشکیل می‌دهیم.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان گفت: از صدا و سیما هم در این جلسات دعوت می‌کنیم تا در جهت آگاه‌سازی عمومی از تخلفات انتخاباتی فعالیت کنند که مردم بتوانند اصلح‌ترین را انتخاب کنند و ما شاهد مشارکت مردم و شور و نشاط انتخاباتی باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...