رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 20 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
 • کد خبر : 2503
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می‌شود
رئیس‌کل دادگستری کردستان:

تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می‌شود

رئیس‌کل دادگستری کردستان گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، تخلفات انتخاباتی را به ویژه در فضای مجازی با جدیت رصد کرده و با هرگونه جرائم انتخاباتی برابر قانون برخورد خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان، علی‌اکبر گروسی در سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان اظهار داشت: ۲۹ اردیبهشت‌ماه با دو […]

رئیس‌کل دادگستری کردستان گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، تخلفات انتخاباتی را به ویژه در فضای مجازی با جدیت رصد کرده و با هرگونه جرائم انتخاباتی برابر قانون برخورد خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان، علی‌اکبر گروسی در سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان اظهار داشت: ۲۹ اردیبهشت‌ماه با دو انتخاب بزرگ و سرنوشت‌ساز، دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا روبه‌رو هستیم که همه باید در جهت مشارکت بالای مردم تلاش کنیم.
وی گفت: یکی از وظایف این ستاد «ارتقای امنیت و سالم سازی انتخابات و تشویق مردم به مشارکت در انتخابات» است.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان مهمترین هدف این ستاد را فراهم کردن بستری برای برگزاری انتخاباتی با شکوه با حضور حداکثری مردم عنوان و تصریح کرد: سلامت انتخابات و مشارکت مردم و بی‌طرفی مسئولان و پرهیز از جانبداری و اقدام علیه کاندیداها باید با یک تدبیر جدی در استان دنبال شود.
وی گفت: قوه قضائیه در راستای رسالتی که دنبال می‌کند، ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی را در مرکز استان و شهرستان‌ها تشکیل می‌دهد و همچنین شعبات ویژه‌ای برای رسیدگی به این جرائم اختصاص داده شده است.
گروسی اظهار کرد: بعد از اینکه نامزدهای انتخابات تأیید صلاحیت شدند با آنها جلساتی برگزار می‌کنیم و در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور، کارگاه آموزشی برای نامزدهای انتخابات به منظور آشنایی با جرائم انتخاباتی تشکیل می‌دهیم.
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان گفت: از صدا و سیما هم در این جلسات دعوت می‌کنیم تا در جهت آگاه‌سازی عمومی از تخلفات انتخاباتی فعالیت کنند که مردم بتوانند اصلح‌ترین را انتخاب کنند و ما شاهد مشارکت مردم و شور و نشاط انتخاباتی باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...