رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
 • کد خبر : 2509
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تخلفات انتخاباتی پیگیری خواهد شد
سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سنندج:

تخلفات انتخاباتی پیگیری خواهد شد

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه همزمانی برگزاری انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری حساسیت خاصی ایجاد کرده است گفت: با توجه به اتمام مرحله استعلام نامزدهای انتخابات شورای شهر و روستا از ارگان‌های مربوطه، هیئت اجرایی در حال بررسی موضوع صلاحیت نامزدهاست که تا روز ۲۴ فروردین […]

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه همزمانی برگزاری انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری حساسیت خاصی ایجاد کرده است گفت: با توجه به اتمام مرحله استعلام نامزدهای انتخابات شورای شهر و روستا از ارگان‌های مربوطه، هیئت اجرایی در حال بررسی موضوع صلاحیت نامزدهاست که تا روز ۲۴ فروردین ادامه می‌یابد. بعد از ۲۴ فروردین نتایج تعیین صلاحیت‌ها در اختیار هیئت نظارت برای بررسی نهایی قرار می گیرد.
اقبال منصوری افزود: زمان آغاز بکار قانونی فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداهای شورای شهر یک هفته قبل از برگزاری انتخابات خواهد بود. لذا تا فرارسیدن این موعد، هرگونه تبلیغات انتخاباتی چه از طریق رسانه‌ها، چه از طریق فضای مجازی و چه از سایر روش‌ها ممنوع و کاملاً غیرقانونی است.
وی گفت: با توجه به اینکه این روزها فضای مجازی در دسترس عموم قرار دارد، متأسفانه تعدادی از نامزدها اقدام به شروع تبلیغات زودرس نموده‌اند که این امر بدون شک در تصمیم گیری‌ و تأیید صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود. در همین راستا اگر کانال‌هایی مشاهده شود که به صورت سازمان یافته اقدام به تبلیغ زود هنگام کنند قطعاً مدیران کانال‌ها به دستگاه‌های قضایی معرفی خواهند شد. همچنین اگر افراد اقدام به تبلیغات سوء علیه نامزدی خاص یا تلاش برای مخدوش کردن فضای انتخابات به نفع کاندیداتوری خاص را داشته باشند، بی شک شناسایی و با آنان برخورد خواهد شد.
سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستاهای شهرستان سنندج تأکید کرد: علاوه بر رصد وضعیت، درصورتی که محرز شود افرادی در دستگاه‌های دولتی به هر عنوان و با هر سمتی درصدد استفاده از اموال و امکانات دولتی به نفع یا علیه نامزدی خاصی هستند به دستگاه‌ قضایی معرفی خواهند شد.
وی اظهارداشت: تلاش هیئت نظارت فراهم کردن بستری آرام و امنیت خاطر مناسب برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی است و در فرایند برگزاری سالم انتخابات تمام توان خود را به اتفاق دیگر عوامل دست‌اندرکار برگزاری انتخابات به کار خواهد گرفت و از هیچ تخلفی چشم‌پوشی نخواهد کرد.
هیئت عالی نظارت استان کردستان متشکل از سه تن از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، آقایان علی محمد مرادی، منصور مرادی، حمدالله کریمی است و سید خالد حسینی نیز دبیری این هیئت را برعهده دارد. همچنین اعضای هیئت نظارت شهرستان متشکل ازآقایان جلال اصغری، برهان صلواتی، شهرام جلیزی، رضا گل‌عنبریان و اقبال منصوری می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...