رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
 • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 18 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
 • کد خبر : 2509
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تخلفات انتخاباتی پیگیری خواهد شد
سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سنندج:

تخلفات انتخاباتی پیگیری خواهد شد

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه همزمانی برگزاری انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری حساسیت خاصی ایجاد کرده است گفت: با توجه به اتمام مرحله استعلام نامزدهای انتخابات شورای شهر و روستا از ارگان‌های مربوطه، هیئت اجرایی در حال بررسی موضوع صلاحیت نامزدهاست که تا روز ۲۴ فروردین […]

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه همزمانی برگزاری انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری حساسیت خاصی ایجاد کرده است گفت: با توجه به اتمام مرحله استعلام نامزدهای انتخابات شورای شهر و روستا از ارگان‌های مربوطه، هیئت اجرایی در حال بررسی موضوع صلاحیت نامزدهاست که تا روز ۲۴ فروردین ادامه می‌یابد. بعد از ۲۴ فروردین نتایج تعیین صلاحیت‌ها در اختیار هیئت نظارت برای بررسی نهایی قرار می گیرد.
اقبال منصوری افزود: زمان آغاز بکار قانونی فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداهای شورای شهر یک هفته قبل از برگزاری انتخابات خواهد بود. لذا تا فرارسیدن این موعد، هرگونه تبلیغات انتخاباتی چه از طریق رسانه‌ها، چه از طریق فضای مجازی و چه از سایر روش‌ها ممنوع و کاملاً غیرقانونی است.
وی گفت: با توجه به اینکه این روزها فضای مجازی در دسترس عموم قرار دارد، متأسفانه تعدادی از نامزدها اقدام به شروع تبلیغات زودرس نموده‌اند که این امر بدون شک در تصمیم گیری‌ و تأیید صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود. در همین راستا اگر کانال‌هایی مشاهده شود که به صورت سازمان یافته اقدام به تبلیغ زود هنگام کنند قطعاً مدیران کانال‌ها به دستگاه‌های قضایی معرفی خواهند شد. همچنین اگر افراد اقدام به تبلیغات سوء علیه نامزدی خاص یا تلاش برای مخدوش کردن فضای انتخابات به نفع کاندیداتوری خاص را داشته باشند، بی شک شناسایی و با آنان برخورد خواهد شد.
سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستاهای شهرستان سنندج تأکید کرد: علاوه بر رصد وضعیت، درصورتی که محرز شود افرادی در دستگاه‌های دولتی به هر عنوان و با هر سمتی درصدد استفاده از اموال و امکانات دولتی به نفع یا علیه نامزدی خاصی هستند به دستگاه‌ قضایی معرفی خواهند شد.
وی اظهارداشت: تلاش هیئت نظارت فراهم کردن بستری آرام و امنیت خاطر مناسب برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی است و در فرایند برگزاری سالم انتخابات تمام توان خود را به اتفاق دیگر عوامل دست‌اندرکار برگزاری انتخابات به کار خواهد گرفت و از هیچ تخلفی چشم‌پوشی نخواهد کرد.
هیئت عالی نظارت استان کردستان متشکل از سه تن از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، آقایان علی محمد مرادی، منصور مرادی، حمدالله کریمی است و سید خالد حسینی نیز دبیری این هیئت را برعهده دارد. همچنین اعضای هیئت نظارت شهرستان متشکل ازآقایان جلال اصغری، برهان صلواتی، شهرام جلیزی، رضا گل‌عنبریان و اقبال منصوری می‌باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...