رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
 • کد خبر : 2539
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برگزیدگان جشنواره شعر و داستان جوان سوره معرفی شدند
یادواره استاد سید ابراهیم ستوده

برگزیدگان جشنواره شعر و داستان جوان سوره معرفی شدند

نفرات برتر هشتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره یادواره استاد سید ابراهیم ستوده، شامگاه دوشنبه همزمان با هفته هنر انقلاب با حضور جمعی از مسئولان، شاعران و نویسندگان کردستان در سنندج معرفی شدند. براساس آرای هیات داوران، «سوما رحمانی» به عنوان نفر برتر بخش ویژه جشنواره معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت. در […]

نفرات برتر هشتمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره یادواره استاد سید ابراهیم ستوده، شامگاه دوشنبه همزمان با هفته هنر انقلاب با حضور جمعی از مسئولان، شاعران و نویسندگان کردستان در سنندج معرفی شدند.

براساس آرای هیات داوران، «سوما رحمانی» به عنوان نفر برتر بخش ویژه جشنواره معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش شعر کُردی؛ «ژیلا صفایی» از دیواندره، «زانیار درخشانی» از مریوان و «سحر مصطفایی» از سنندج به ترتیب نفرات اول تا سوم جشنواره را به خود اختصاص دادند.

در بخش شعر فارسی؛ «میدیا حسنی» از سنندج، «محسن شکریان» از بیجار و «فوزیه میرکی» از سنندج به ترتیب عناوین اول تا سوم جشنواره را از آن خود کردند.

جایزه ویژه بخش داستان؛ به داستان «نقطه آبی» اثر «ناهید نقشبندی» از سنندج تعلق گرفت و داستان «من پلنگ صورتی نیستم» اثر «زانیار درخشانی» از مریوان اثر برتر بخش داستان کُردی شناخته شد.

همچنین در بخش داستان دو اثر از «ئاکو زندکریمی» و «سحر مصطفایی» هر دو از سنندج شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش داستان فارسی؛ داستان «هفته غایب» اثر «صباح سلطانی» از قروه، «اوایل ماه دسامبر» اثر «بابک ساعدپناه» از کامیاران و «عطر زنانه» اثر «خاطره محمدی» از سنندج به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

کلثوم عثمانپور، کامبیز کریمی و بهزاد کرم اللهی داوران بخش شعر و عطا نهایی، رضا امیری و محمدرضا کلهر داوران بخش داستان این جشنواره بودند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...