رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
 • کد خبر : 2576
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در مریوان

روژان: مدیر انجمن خوشنویسان مریوان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در این شهر خبر داد. محمد بهرامی گفت: در این نمایشگاه تعداد ۶۰ اثر تابلو خط نستعلیق و تحریری از ۵۰ هنرجوی انجمن خوشنویسان مریوان از هنرجوهای دوره مبتدی تا دوره فوق ممتاز و پیشکسوتان خط خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است. وی افزود: این نمایشگاه […]

روژان: مدیر انجمن خوشنویسان مریوان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در این شهر خبر داد.
محمد بهرامی گفت: در این نمایشگاه تعداد ۶۰ اثر تابلو خط نستعلیق و تحریری از ۵۰ هنرجوی انجمن خوشنویسان مریوان از هنرجوهای دوره مبتدی تا دوره فوق ممتاز و پیشکسوتان خط خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: این نمایشگاه شامل خط ثلث و نستعلیق و تحریری است که از ۲۶ فروردین به مدت یک هفته تا اول اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر دایر است.
بهرامی همچنین خاطر نشان‌کرد: نمایشگاه شنبه ۲۶ فروردین ساعت ۵ بعد از ظهر افتتاح شد. تمامی آثار خوشنویسی این نمایشگاه از تحریر تا پرس و آماده کردن به صورت کارگاهی صورت گرفته و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار ی مریوان دایر شده است.
وی گفت: انجمن خوشنویسان مریوان دارای ۱۰۱ عضو است که یکی از انجمن‌های فعال کشور می‌باشد و چندین بار مورد تشویق و توجه هیات انجمن خوشنویسان کشور قرار گرفته است و می‌رود که از شعبه نوع چهارم به شعبه نوع سوم ارتقا یابد و در آینده شعبه مریوان به یکی از خبرسازترین شعب سطح کشور تبدیل خواهد شد. بخصوص استاد آقای یادگار خیام (مریوانی) یکی از اساتید برجسته و شناخته شده کشوری که به عنوان نفر اول و برگزیده چندین جشنواره سراسری بوده که وی ماحصل انجمن خوشنویسان مریوان می‌باشد به امید آنکه نام شهرستان مریوان در لیست تاریخ خوشنویسان ایران بدرخشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...