رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
 • الأحد ۹ ربيع أول ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 18 November

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
 • کد خبر : 2576
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در مریوان

روژان: مدیر انجمن خوشنویسان مریوان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در این شهر خبر داد. محمد بهرامی گفت: در این نمایشگاه تعداد ۶۰ اثر تابلو خط نستعلیق و تحریری از ۵۰ هنرجوی انجمن خوشنویسان مریوان از هنرجوهای دوره مبتدی تا دوره فوق ممتاز و پیشکسوتان خط خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است. وی افزود: این نمایشگاه […]

روژان: مدیر انجمن خوشنویسان مریوان از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی در این شهر خبر داد.
محمد بهرامی گفت: در این نمایشگاه تعداد ۶۰ اثر تابلو خط نستعلیق و تحریری از ۵۰ هنرجوی انجمن خوشنویسان مریوان از هنرجوهای دوره مبتدی تا دوره فوق ممتاز و پیشکسوتان خط خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: این نمایشگاه شامل خط ثلث و نستعلیق و تحریری است که از ۲۶ فروردین به مدت یک هفته تا اول اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر دایر است.
بهرامی همچنین خاطر نشان‌کرد: نمایشگاه شنبه ۲۶ فروردین ساعت ۵ بعد از ظهر افتتاح شد. تمامی آثار خوشنویسی این نمایشگاه از تحریر تا پرس و آماده کردن به صورت کارگاهی صورت گرفته و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار ی مریوان دایر شده است.
وی گفت: انجمن خوشنویسان مریوان دارای ۱۰۱ عضو است که یکی از انجمن‌های فعال کشور می‌باشد و چندین بار مورد تشویق و توجه هیات انجمن خوشنویسان کشور قرار گرفته است و می‌رود که از شعبه نوع چهارم به شعبه نوع سوم ارتقا یابد و در آینده شعبه مریوان به یکی از خبرسازترین شعب سطح کشور تبدیل خواهد شد. بخصوص استاد آقای یادگار خیام (مریوانی) یکی از اساتید برجسته و شناخته شده کشوری که به عنوان نفر اول و برگزیده چندین جشنواره سراسری بوده که وی ماحصل انجمن خوشنویسان مریوان می‌باشد به امید آنکه نام شهرستان مریوان در لیست تاریخ خوشنویسان ایران بدرخشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...