رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۲ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 27 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
 • کد خبر : 2579
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تجلیل از دو پیشکسوت سنندجی عرصه فرهنگ و هنر
توسطانجمن ادبی ئاوێنە سنندج صورت گرفت:

تجلیل از دو پیشکسوت سنندجی عرصه فرهنگ و هنر

روز دوشنبه مورخه ۲۱ فروردین ماه، با برگزاری مراسمی، از دو استاد پیشکسوت سنندجی در عرصه فرهنگ و هنر تجلیل به عمل آمد. در این مراسم که از سوی انجمن ئاوێنە شهر سنندج برگزار شد، آقایان بیژن جلالی‌زاده، حامد حسامی، کمال میرکی، هیوا اسدی و احمد عبداللهی به قرائت اشعار و ارائه مقاله پرداختند. استاد […]

روز دوشنبه مورخه ۲۱ فروردین ماه، با برگزاری مراسمی، از دو استاد پیشکسوت سنندجی در عرصه فرهنگ و هنر تجلیل به عمل آمد.
در این مراسم که از سوی انجمن ئاوێنە شهر سنندج برگزار شد، آقایان بیژن جلالی‌زاده، حامد حسامی، کمال میرکی، هیوا اسدی و احمد عبداللهی به قرائت اشعار و ارائه مقاله پرداختند.
استاد نجم‌الدین درفش نیز مقاله‌ای در خصوص نقد، ارائه کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.
در بخش دیگری از این مراسم پس از اجرای موسیقی از سوی فرهاد قوامی، لوح تقدیر انجمن ئاوێنە سنندج به استاد درفش و اسناد نجفی اهدا شد.
همچنین یک تابلوی نقاشی از استاد درفش توسط استاد ناصر نجفی به وی اهدا شد.

نجمه الدین درفش متولد سال ۱۳۲۸ سنندج است. وی دبیر بازنشسته آموزش و پرورش است و تاکنون مقالات و مطالب ارزشمندی در حوزه‌های فرهنگی و تاریخی در نشریات و مطبوعات استان و منطقه از وی منتشر شده و ضمن حضور در انجمن های ادبی و فرهنگی کردستان و بیان مباحث فرهنگی، تاریخی و فلسفی چندین اثر در حوزه های تاریخی، فرهنگی و معنوی را آماده چاپ دارد.
ناصر نجفی نیز از سال ۱۳۴۷ و بدون حضور در هر گونه کلاس آموزشی و با حدقل امکانات کار نقاشی را آغاز کرد و در کنار شغل و فعالیت اصلی خود این هنر را ادامه داد.
منزل مسکونی این هنرمند ۶۶ ساله مزین به ۳۵۰ تابلوی نقاشی است. هر یک از تابلوها نمایی از فرایند زندگی انسان در پستوی تنهایی، رها در دامن طبیعت و پیچیده در لوای مشکلات را بازنمایی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...