رفتن به بالا

هفته‌نامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
 • السبت ۱۱ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 26 May

 • هفته‌نامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
 • کد خبر : 2618
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : استفاده ابزاری از رای مردم جفا در حق آنان است/
نامه عبدالله سهرابی، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس ششم؛

استفاده ابزاری از رای مردم جفا در حق آنان است/

یک سال پیش در همین ایام نامه‌ای سرگشاده خطاب به اقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری منتشر نمودم؛ همانگونه پیش‌بینی می‌شد نه ایشان فرصت خواندن این نامه را داشتند و نه دولت مردان و مشاوران ایشان تمایل و علاقه‌ای به تذکرات و مفاد آن از خود نشان دادند لذا از انجا که پس از یک […]

یک سال پیش در همین ایام نامه‌ای سرگشاده خطاب به اقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری منتشر نمودم؛ همانگونه پیش‌بینی می‌شد نه ایشان فرصت خواندن این نامه را داشتند و نه دولت مردان و مشاوران ایشان تمایل و علاقه‌ای به تذکرات و مفاد آن از خود نشان دادند لذا از انجا که پس از یک سال از انتشار آن و چهار سال از عمر دولت تدبیر و امید همچنان مطالبات و ضعف‌ها و نارسائیهای مندرج در آن البته با احتساب کارنامه سال اخیر به قوت خود باقی است، حسب وظیفه و به عنوان کسی که در پی دیدارها و مذاکرات و بویژه پس از صدور بیانیه ۱۰ ماده‌ای حقوق اقوام و مذاهب توسط ایشان با تشکیل متینگ‌های خیابانی به همراه دیگر فعالان سیاسی نقش و سهمی در جلب اعتماد اقوام و مذاهب داشته‌ام و به حکم وظیفه‌ای که در قبال مردم بخصوص درمناطق کوردنشین دارم به عنوان یادآوری برای دومین بار نکات زیر، را به سمع و نظر مقامات مسئول و استحضار مردم می‌رسانم. گرچه زمان اندک و در وقت اضافه‌اند.
۱- کم و کیف کارنامه دولت تدبیر و امید در سطح ملی و میزان اجرای مفاد بیانیه شماره ۳ در حوزه اقوام و مذاهب پیش‌نیاز جلب اعتماد مجدد مردم است.
۲- بیان مواضع شفاف و ارائه ی تضمین‌های لازم و جدید در خصوص اجرای کامل مفاد قانون اساسی و بیانیه شماره ۳ در حوزه اقوام و مذاهب و بویژه در مناطق کورد نشین از سوی آقای دکتر روحانی ضروری است.
۳- اگرچه بدون شک و تردید، جریان اصلاحات و مشی اصلاح‌طلبی و دیپلماسی خارجی و سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید را به طورنسبی و درشرایط موجود راه نجات مردم ایران می‌دانم و از دوم خرداد ۷۶ نه بلکه از ۲۲ بهمن ۵۷ خود دارای تفکر و مشی وعملکرد اصلاح‌طلبی هستم، اما به حکم وظیفه و براساس تجارب گذشته؛ از احزاب سیاسی و دوستان اصلاح طلب وابسته به انان؛ درخواست و تاکید می‌کنم استفاده ابزاری از رای ملت برای کسب پست و مقام و تبعیت چشم و گوش بسته و بی‌چون و چرا ازاحزاب سیاسی که غالبا با درد و رنج مردم محروم ما بیگانه‌اند، بدون توجه به حقوق و مطالبات مشروع و قانونی مردم بخصوص در حوزه مناطق اقوام و مذاهب و مناطق کورد‌نشین، بزرگترین جفا در حق آنان است.
۴- با کمال تاسف آنچه در اجتماع و دیدار دوستانه فعالان سیاسی کردستان با آقای دکتر روحانی در سفر پنجم فروردین ماه ایشان از نزدیک شاهد بودیم، ثناگویی و تعظیم و تسلیم و اعلام حمایت بدون قید و شرط و شعاردادن از تریبون و سخنانی ضعیف و ارائه چک سفید به ایشان بود و آنچه مطرح نشد، حقوق و مطابات مردم و مباحث علمی و منطقی و استدلال کارشناسی و بیان واقعیت‌ها بود.
۵- ناگفته پیداست ارزیابی عملکرد و کشف نقاط ضعف و رفع و بهبود آنها برای نیل به اهداف ضروری است؛ بنابراین امیدوارم اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان و مقامات دولتی و به و به‌ویژه دوستان اصلاح طلب کوردستان درسها و اندرزهای لازم از نتایج انتخابات سال ۹۵ مجلس را گرفته باشند در غیر این‌صورت در انتظار همان نتایج باشند.

 عبدالله سهرابی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس ششم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

روژان؛ روزنامه‌ای برای مردم

ضرورت وجود روزنامه در کردستان و اینکه چرا باید استان ما از وجود یک نشریه روزانه محروم بماند همواره دغدغه اینجانب در سال‌های گذشته بود؛ محرومیتی که حداقل برای اهالی فرهنگ و به خصوص رسانه دردآور می‌نمود؛ آن هم مردمانی که بر پیشانی آنان فرهنگ می‌درخشد و سابقه روزنامه‌داری را بیش از دیگران دارند. جدا از پیشینه فرهنگی این استان و نقش مطبوعات در بالابردن سطح آگاهي‌های مردم و فرهنگ عمومي نسبت به مسائل اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كه در جامعه صورت مي‌گيرد و اینکه رسانه‌ها سهم مهمي در اطلاع‌رساني مردم خواهند داشت، استان کردستان به دلیل برخورداری از پتانسیل تجارت، بازارهای مرزی و کشاورزی از دیرباز به لحاظ اقتصادی هم یکی از استان‌های مورد توجه دولتمردان و سرمایه‌گذاران بوده است. نخبگان فرهنگی ما نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و احیای مرجعیت علمی کشور داشته‌اند و بی‌جهت نیست که رهبر معظم انقلاب آن را استان فرهنگی نامیدند. امروز اما پس از سال‌ها انتشار هفتگی، با کمک و یاری دوستان گرانمایه‌مان در تحریریه، انتشار اولین شماره روزنامه را با شما مردم و خوانندگان خوبمان جشن می‌گیریم و بعد از الطاف الهی، تنها امیدمان را به خوانندگان عزیزی که ما را در این راه یاری خواهند کرد، می‌بندیم. «روژان» روزنامه‌ای است مردمی و برای مردم کردستان و همه کسانی که در این استان وقت خود را برای توسعه و آبادانی کشور وقف کرده‌اند. دست همه شما را برای کمک به بهبود و پیشرفت فعالیتمان در این راه به گرمی می‌فشاریم. در نخستین شماره انتشار روژان، دوست و استاد ارجمندم جناب آقای ناصر کانی‌سانانی مقاله‌ای نوشتند و در آن به نگارنده تذکر دادند که این راه صعب و دشوار را بارها تجربه کرده‌ای و انتشار نشریه آنهم در کردستان کار مجنونان و عاشقان است! امروز بعد از انتشار 180 شماره در سخت‌ترین دوره از نظر اقتصادی می‌توانم با افتخار بگویم استاد عزیز؛ در این آزمون سخت خوشبختانه سرافراز بیرون آمدیم و ثابت کردیم که مجنون نیستیم اما عاشق چرا. البته این موفقیت حاصل نمی‌شد مگر با پشتوانه معنوی و استفاده از تجارب ایشان و اندیشه‌ی اندیشه‌ورزانی چون کاک عماد کریمیان، دکتر افراسیاب جمالی، دکتر بهروز خیریه، آقایان عباد زینبی، حسین اندان، ناصر نجفی، هژیر الله‌مرادی، آرش علیمرادی، یحیی صمدی، امید باتو، صدیق مینایی، عطا امانی، کاک احمد یاسینی (پشکو)، سرکار خانم آسو حسینی و بسیاری دیگر از همراهان که در طول پنج سال گذشته تلخی‌ها و شیرینی‌های وقایع روز جامعه را با زبان یادداشت و خبر با شما درمیان گذاشتند و نیز حمایت مخاطبینی که تذکرات و انتقاداتشان چون شهد، تلخکامی‌های حاصل از لجن‌پراکنی تاریک‌اندیشان را بر کام ما شیرین کرد و راه را برای ادامه مسیر ممکن و عزم ما را برای همپیمانی با مردم مصمم‌تر ساخت؛ اگر نبود تشویق‌ها و حمایت‌های مردم، قطعا ادامه مسیر برایمان امکان‌پذیر نبود. خرسندیم که در این مدت، هرگز به تندی سخن نگفتیم مگر مستدل و ابزار هیچ جریان و گروه سیاسی و دولتی نشدیم مگر گروه‌های ان.جی.او که خود را بخشی از ...