رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۳ جماد ثاني ۱۴۴۰
 • 2019 Tuesday 19 February

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
 • کد خبر : 2618
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : استفاده ابزاری از رای مردم جفا در حق آنان است/
نامه عبدالله سهرابی، نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس ششم؛

استفاده ابزاری از رای مردم جفا در حق آنان است/

یک سال پیش در همین ایام نامه‌ای سرگشاده خطاب به اقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری منتشر نمودم؛ همانگونه پیش‌بینی می‌شد نه ایشان فرصت خواندن این نامه را داشتند و نه دولت مردان و مشاوران ایشان تمایل و علاقه‌ای به تذکرات و مفاد آن از خود نشان دادند لذا از انجا که پس از یک […]

یک سال پیش در همین ایام نامه‌ای سرگشاده خطاب به اقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری منتشر نمودم؛ همانگونه پیش‌بینی می‌شد نه ایشان فرصت خواندن این نامه را داشتند و نه دولت مردان و مشاوران ایشان تمایل و علاقه‌ای به تذکرات و مفاد آن از خود نشان دادند لذا از انجا که پس از یک سال از انتشار آن و چهار سال از عمر دولت تدبیر و امید همچنان مطالبات و ضعف‌ها و نارسائیهای مندرج در آن البته با احتساب کارنامه سال اخیر به قوت خود باقی است، حسب وظیفه و به عنوان کسی که در پی دیدارها و مذاکرات و بویژه پس از صدور بیانیه ۱۰ ماده‌ای حقوق اقوام و مذاهب توسط ایشان با تشکیل متینگ‌های خیابانی به همراه دیگر فعالان سیاسی نقش و سهمی در جلب اعتماد اقوام و مذاهب داشته‌ام و به حکم وظیفه‌ای که در قبال مردم بخصوص درمناطق کوردنشین دارم به عنوان یادآوری برای دومین بار نکات زیر، را به سمع و نظر مقامات مسئول و استحضار مردم می‌رسانم. گرچه زمان اندک و در وقت اضافه‌اند.
۱- کم و کیف کارنامه دولت تدبیر و امید در سطح ملی و میزان اجرای مفاد بیانیه شماره ۳ در حوزه اقوام و مذاهب پیش‌نیاز جلب اعتماد مجدد مردم است.
۲- بیان مواضع شفاف و ارائه ی تضمین‌های لازم و جدید در خصوص اجرای کامل مفاد قانون اساسی و بیانیه شماره ۳ در حوزه اقوام و مذاهب و بویژه در مناطق کورد نشین از سوی آقای دکتر روحانی ضروری است.
۳- اگرچه بدون شک و تردید، جریان اصلاحات و مشی اصلاح‌طلبی و دیپلماسی خارجی و سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید را به طورنسبی و درشرایط موجود راه نجات مردم ایران می‌دانم و از دوم خرداد ۷۶ نه بلکه از ۲۲ بهمن ۵۷ خود دارای تفکر و مشی وعملکرد اصلاح‌طلبی هستم، اما به حکم وظیفه و براساس تجارب گذشته؛ از احزاب سیاسی و دوستان اصلاح طلب وابسته به انان؛ درخواست و تاکید می‌کنم استفاده ابزاری از رای ملت برای کسب پست و مقام و تبعیت چشم و گوش بسته و بی‌چون و چرا ازاحزاب سیاسی که غالبا با درد و رنج مردم محروم ما بیگانه‌اند، بدون توجه به حقوق و مطالبات مشروع و قانونی مردم بخصوص در حوزه مناطق اقوام و مذاهب و مناطق کورد‌نشین، بزرگترین جفا در حق آنان است.
۴- با کمال تاسف آنچه در اجتماع و دیدار دوستانه فعالان سیاسی کردستان با آقای دکتر روحانی در سفر پنجم فروردین ماه ایشان از نزدیک شاهد بودیم، ثناگویی و تعظیم و تسلیم و اعلام حمایت بدون قید و شرط و شعاردادن از تریبون و سخنانی ضعیف و ارائه چک سفید به ایشان بود و آنچه مطرح نشد، حقوق و مطابات مردم و مباحث علمی و منطقی و استدلال کارشناسی و بیان واقعیت‌ها بود.
۵- ناگفته پیداست ارزیابی عملکرد و کشف نقاط ضعف و رفع و بهبود آنها برای نیل به اهداف ضروری است؛ بنابراین امیدوارم اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان و مقامات دولتی و به و به‌ویژه دوستان اصلاح طلب کوردستان درسها و اندرزهای لازم از نتایج انتخابات سال ۹۵ مجلس را گرفته باشند در غیر این‌صورت در انتظار همان نتایج باشند.

 عبدالله سهرابی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس ششم

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

بیانیه تحریریه روزنامه روژان در واکنش به دروغ‌پردازی برخی کانال‌های مجازی

مغز فندقی‌ها/ قلم مسئول و مصیبت‌های آن

بدواً عرض می‌کنیم ما کسانی که در روژان قلم می‌زنیم با اطمینان، به اتفاق همکارانمان در دیگر نشریات استان آرزو کرده و می‌کنیم که ای کاش فعل و فعالیت مسئولان ما به گونه‌ای بود که رفاه و آسایش و امنیت خاطر را به مردم هدیه می‌کرد و از قِبَل حرف و حرکتشان مملکت بر ریل توسعه می‌چرخید؛ آن وقت ما محررین، توسن قلم را در دشت بلاغت و فصاحت جولان می‌دادیم و با ردیف کردن همة صناعات ادبی در رسا و ثنای مسئولان، مثنوی‌ها می‌سرودیم و به نشانه شکرگزاری، دست نیاز به سوی پروردگار دراز می‌کردیم که خدایا این سروران را از سر ما دریغ مدار که سروریشان باعث سرفرازی ما شده است؛ اما چه کنیم که چنین نیست؛ ما هم بنا به وظیفه دینی و اخلاقی و حرفه‌ای خود مجبوریم آلام مردم را بازگو و به سمع و نظر مردم برسانیم شاید دستی از آستین همت به در آید و تیمارگری بنشیند. ما کی هستیم که چنین حقی داریم؛ فعالان عرصه رسانه‌‌‌های جمعی که رکن چهارم دموکراسی‌اش می‌نامند و برقراری نظم و نسق، مستلزم وجود و فعالیت مثبت ماست؛ مائی که از قواعد و قوانین بهره می‌گیریم و در پی هدایت امور در بستر بهبود به نام مردم و از سوی مردم می‌گوئیم و می‌نویسیم. در واقع ما آئینه تمام‌قد رفتارهای مسئولان هستیم؛ اگر خوبند خوب نشان می‌دهیم و اگر بدند بد. نه در خفا، که به صراحت می‌گوییم: از آنجا که در شرایط فعلی شرایط سختی بر جامعه حاکم است لذا ما مجبور به بیان حقایقی می‌شویم که ممکن است برای حضرات مسئولان تلخ و گزنده باشد لذا توقع اخم و تخم، خط و نشان کشیدن و... هم هست که دیده و شنیده‌ایم اما ایفای مسئولیت، بالاتر از همه خطرات است، چه ما به ارزش قلم و تراوشاتش نیک آشنائیم و می‌دانیم که خدای منان به آن سوگند خورده است؛ «ن والقم و ما یسطرون». در چنین حالتی کسی نباید از ما توقع واژگون‌کاری و باژگون‌گوئی داشته باشد؛ اگر خواهان تعریف و تمجید هستید بفرمائید؛ مسئولیت و اختیار دارید به مردم خدمت کنید تا مشمول عنایت شوید و گرنه ما معذوریم. نویسندگان و دست‌اندرکاران این نشریه به شهادت صفحه‌های روژان در تمام سال‌های عمر، همیشه فریادگر مردم و مصالح و منافعشان بوده‌اند؛ به ناحق سیاه را سفید و سفید را سیاه نکرده‌اند و در بستر این سیر، فشار را هم تحمّل نموده‌اند. در این میان گاهاً اظهار نظرهائی در مورد روژان ابراز می‌شود که جای تاسف است؛ جدیداً در منبعی نه چندان شناخته شده برای مردم، انگ و رنگی به روژان زده‌اند که گویا ارگان سپاه است و با استفاده از رانت، 85 تن کاغذ از دولت گرفته است!! در باره این انگ‌نامه که ظاهرا به بهانه تجلیل مدیرکل ارشاد اسلامی از روژان به بیرون تراوش پیدا کرده است باید گفت عجبا از این استدلال، استخراج و استنتاج؟ بازدید مدیرکل ارشاد کردستان و اهدای لوح تقدیر، امری مرسوم است و هرازچند‌گاهی صورت می‌گیرد و تمام دفاتر نشریات ...