رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
 • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Friday 19 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
 • کد خبر : 2655
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رئیسی سه شنبه به کردستان می‌آید

رییس ستاد تبلیغات رئیسی در کردستان در مراسم افتتاحیه ستاد مرکزی انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در کردستان با اشاره به اینکه شعار محوری رئیسی کار و کرامت است، گفت: درد و مشکل امروز جامعه ما به ویژه استان‌هایی همچون کردستان کار است و شعار رئیسی براساس شعور تهیه شده است. جمال شهسواری اظهارداشت: در کشورما […]

رییس ستاد تبلیغات رئیسی در کردستان در مراسم افتتاحیه ستاد مرکزی انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در کردستان با اشاره به اینکه شعار محوری رئیسی کار و کرامت است، گفت: درد و مشکل امروز جامعه ما به ویژه استان‌هایی همچون کردستان کار است و شعار رئیسی براساس شعور تهیه شده است.

جمال شهسواری اظهارداشت: در کشورما امنیت پایداری برقرار است ولی در بحث اقتصادی و فرهنگی با بحران هایی مواجه شده و همین موضوع منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم شده است.

رییس ستاد تبلیغات انتخاباتی  رئیسی درکردستان ادامه داد: کردستان از سوی مقام معظم رهبری به عنوان استان فرهنگی نامگذاری شده ولی آیا کار اساسی فرهنگی مطابق فرهنگ مردم منطقه در طول این چند سال انجام شده است، که متاسفانه اینگونه نیست.

شهسواری با بیان اینکه اگر اساس کارها صداقت نباشد همه مسائل به هم می‌ریزد، افزود: امیرکبیر بیش از سه سال حکومت کرد ولی بعد از گذشت یک قرن هنوز هم نام او ماندگار است ودلیل آن هم به خدماتی که در این مدت انجام داد، بر می‌گردد.

وی بیان کرد: بیانیه شماره سه اقوام، ادیان و مذاهب روحانی دارای ۱۱ ماده است که حتی یک ماده آن هم درچهار سال عمر دولت یازدهم تحقق پیدا نکرد.

وی در پایان ازسفر رئیسی به کردستان در روز سه شنبه هفته جاری خبرداد و گفت: بی‌شک مردم استان در این روز استقبال گسترده‌ای از آیت الله رئیسی خواهند داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...