رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
 • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Friday 19 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
 • کد خبر : 2658
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آب سد ژاوە را به روستای گلین منتقل می‌کنیم
استاندار کردستان در جمع مردم روستای گلین:

آب سد ژاوە را به روستای گلین منتقل می‌کنیم

استاندار کردستان در دهمین روز از ایام تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری به روستای گلین در بخش سیروان سنندج رفت و در جمع مردم این روستا وعدە داد کە از سد ژاوە پمپاژ آب برای توسعە باغات این منطقە انجام و سیستم فاضلاب روستا نیز اجرا خواهد شد. به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی […]

استاندار کردستان در دهمین روز از ایام تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری به روستای گلین در بخش سیروان سنندج رفت و در جمع مردم این روستا وعدە داد کە از سد ژاوە پمپاژ آب برای توسعە باغات این منطقە انجام و سیستم فاضلاب روستا نیز اجرا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی با بیان اینکە همراهی این مردم با مدیران زبانزد خاص وعام است افزود‌: ظرف سە سال گذشتە بیش از دو میلیارد تومان بە بخشداری سیروان جهت اجرای پروژەهای گوناگون دادە شدە است.
وی این را هم گفت که در این دولت،۵۰۰ هکتار از اراضی ملی در بخش سیروان برای توسعە باغات دیم واگذار می‌شود.
استاندار کردستان ادامە داد: گازرسانی بە روستای گلین از هفتە آیندە اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکە دولت تدبیر و امید وعدە غیرقابل اجرا بە مردم نخواهد داد گفت: ما هموارە وعدەهایی بە مردم خواهیم داد کە مطمئن بە اجرا واتمام آن هستیم.
وی در ادامە سخنان خود بە در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا نیز اشارە کرد وی افزود: همە باید شرکت در انتخابات را برای خود وظیفە بدانند چرا کە در صورت عدم مشارکت، دیگران تصمیم گیرندە سرنوشت مابقی خواهند بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...