رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
 • کد خبر : 2664
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مقصرین اصلی مرگ مادر جوان مریوانی مشخص شدند

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های مریوان و سروآباد، گفت: بعد از بررسی دقیق و کارشناسی، مقصرین مرگ مادر جوان مریوانی مشخص و درصد قصور هر کدام از تیم پزشکی به آنان ابلاغ شد. “دکتر مهدی بهرامی” در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، افزود: بعد از مرگ سهیلا مولودی سازمان نظام پزشکی با در دستور کار […]

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های مریوان و سروآباد، گفت: بعد از بررسی دقیق و کارشناسی، مقصرین مرگ مادر جوان مریوانی مشخص و درصد قصور هر کدام از تیم پزشکی به آنان ابلاغ شد.

“دکتر مهدی بهرامی” در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، افزود: بعد از مرگ سهیلا مولودی سازمان نظام پزشکی با در دستور کار قرار دادن این موضوع طی سه جلسه ابعاد مختلف علت مرگ و قصور کادر پزشکی را بصورت دقیق مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه این جلسات با حضور اعضای سازمان نظام پزشکی، دادستان و پزشک قانونی مریوان برگزار می شد، گفت: این پرونده با توجه به حساسیت به دور از هر گونه حاشیه به صورت کارشناسی و جزئی و دقیق مورد بررسی قرار گرفت و طی این جلسات علاوه بر پرسنل، پزشک معالج نیز حضور داشتند.

دکتر بهرامی افزود: در نهایت سازمان نظام پزشکی با بررسی ابعاد مختلف پرونده و اعلام نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی علت مرگ ” آتونی رحم” جمع نشدن رحم پس از عمل سزارین بوده که منجر به خونریزی و مرگ شده است و قصور پزشکی در این مرگ برای پزشک مالج ۷۰ درصد و پرسنل درمانی ۳۰ درصد در نظر گرفته است.

وی همچنین افزود: درصد قصور تیم درمان به صورت کتبی  به صورت جداگانه به پرسنل و پزشک معالج و خانواده متوفی اعلام شده است و هرکدام از طرفین از زمان اعلام نتیجه به مدت ۲۰ روز فرصت دارند به نتیجه آن اعتراض کنند.

گفتنی است اوایل اسفند ماه سال گذشته سهیلا مولودی مادر ۳۱ ساله بعد از انجام زایمان در زایشگاه بیمارستان بوعلی مریوان درگذشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.