رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
 • کد خبر : 2664
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : مقصرین اصلی مرگ مادر جوان مریوانی مشخص شدند

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های مریوان و سروآباد، گفت: بعد از بررسی دقیق و کارشناسی، مقصرین مرگ مادر جوان مریوانی مشخص و درصد قصور هر کدام از تیم پزشکی به آنان ابلاغ شد. “دکتر مهدی بهرامی” در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، افزود: بعد از مرگ سهیلا مولودی سازمان نظام پزشکی با در دستور کار […]

رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان‌های مریوان و سروآباد، گفت: بعد از بررسی دقیق و کارشناسی، مقصرین مرگ مادر جوان مریوانی مشخص و درصد قصور هر کدام از تیم پزشکی به آنان ابلاغ شد.

“دکتر مهدی بهرامی” در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، افزود: بعد از مرگ سهیلا مولودی سازمان نظام پزشکی با در دستور کار قرار دادن این موضوع طی سه جلسه ابعاد مختلف علت مرگ و قصور کادر پزشکی را بصورت دقیق مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه این جلسات با حضور اعضای سازمان نظام پزشکی، دادستان و پزشک قانونی مریوان برگزار می شد، گفت: این پرونده با توجه به حساسیت به دور از هر گونه حاشیه به صورت کارشناسی و جزئی و دقیق مورد بررسی قرار گرفت و طی این جلسات علاوه بر پرسنل، پزشک معالج نیز حضور داشتند.

دکتر بهرامی افزود: در نهایت سازمان نظام پزشکی با بررسی ابعاد مختلف پرونده و اعلام نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی علت مرگ ” آتونی رحم” جمع نشدن رحم پس از عمل سزارین بوده که منجر به خونریزی و مرگ شده است و قصور پزشکی در این مرگ برای پزشک مالج ۷۰ درصد و پرسنل درمانی ۳۰ درصد در نظر گرفته است.

وی همچنین افزود: درصد قصور تیم درمان به صورت کتبی  به صورت جداگانه به پرسنل و پزشک معالج و خانواده متوفی اعلام شده است و هرکدام از طرفین از زمان اعلام نتیجه به مدت ۲۰ روز فرصت دارند به نتیجه آن اعتراض کنند.

گفتنی است اوایل اسفند ماه سال گذشته سهیلا مولودی مادر ۳۱ ساله بعد از انجام زایمان در زایشگاه بیمارستان بوعلی مریوان درگذشت.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...