رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
 • کد خبر : 2669
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : حجت‌الاسلام رئیسی در سنندج: کردستان تمدن‌ساز است

روژان: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی کاندیدای داوزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این حق جوان کردستان نیست که بیکار باشد و حق حداقلی آنا این است که از کار و اشتغال برخوردار باشند. آیت‌الله ابراهیم رئیسی در سفر به استان کردستان در جمع هواداران خود در سنندج اظهار داشت: کردستان یک استان فرهنگی و تمدن‌ساز است […]

روژان: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی کاندیدای داوزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: این حق جوان کردستان نیست که بیکار باشد و حق حداقلی آنا این است که از کار و اشتغال برخوردار باشند.
آیت‌الله ابراهیم رئیسی در سفر به استان کردستان در جمع هواداران خود در سنندج اظهار داشت: کردستان یک استان فرهنگی و تمدن‌ساز است و این تمدن و فرهنگ مربوط به امروز و دیروز نیست و ریشه در تاریخ دارد.
وی با بیان اینکه تمامی اندیشمندان به فرهنگی بودن کردستان واقف هستند، افزود: آثار هنرمندان و شاعران کردستان آمیخته با فرهنگ، حکمت و تمدن است و نگاه به هنر در کردستان خردمندانه و حکیمانه است.
رئیسی افزود: ما هیچ‌گاه مجاهدت‌های مردم کردستان را فراموش نخواهیم کرد و هر قدم این خطه خونرنگ نشان از ایثار و رشادت دارد.
وی گفت: استان کردستان علاوه بر نیروی انسانی کارآمد از طبیعت زیبا، آب و خاک فراوان، هوای سالم و منابع غنی برخوردار است و این مزایا زمینه را برای کشاورزی و صنعت مهیا می‌کند تا بتوان برای استان تولید ثروت کرد.
رئیسی با بیان اینکه باید به حق و حقوق قوم کرد توجه شود، خاطرنشان کرد: این حق و حقوق اعطایی نیست بلکه خداوند آن را وضع کرده و دولت موظف است که از آن پاسداری کند.
کاندیدای داوزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: این حق جوان کردستانی نیست که بیکار باشد و حق حداقلی او این است که از کار و اشتغال برخوردار باشد. وی افزود: ما در ایران چیزی به نام شهروند درجه یک و دو نداریم.
رئیسی با اشاره به وضعیت کولبران در مناطق کردنشین، گفت: یک کولبر از سر نیاز و ناچاری مجبور به کولبری می‌شود و متأسفانه او را قاچاقچی هم خطاب می‌کنند. کولبران قاچاقچی نیستند کسانی که به صورت کانتینر کالا وارد کشور می‌کنند و یک ریال مالیات هم نمی‌دهند قاچاقچی هستند.
وی با بیان اینکه خانواده‌هایی هستند که زندگیشان با همین یارانه‌های نقدی اداره می‌شود، ابراز داشت: من از کودکی طعم فقر، بیکاری و یتیمی را چشیده‌ام، درد مردم را می‌فهم و درک می‌کنم مشکل یعنی چه.
وی گفت: کسانی که در میان مردم نیستند نتیجتاً از وضع آنها هم خبر ندارند. من در متن زندگی مردم حضور دارم و می‌دانم چه اوضاع فلاکت‌باری دارند.
رئیسی با اشاره به گلایه‌های مردم در خصوص مسکن مهر، گفت: مسکن مهر یک طرح خوبی از دولت گذشته بود و اگر ایراداتی داشت باید این دولت آن را رفع می‌کرد نه اینکه مردم را چهار سال معطل مسکن بگذارد و هنوز چشم انتظار باشند.
وی با اشاره به فقدان مدیریت در دولت کنونی، اذعان کرد: مشکل بسیاری از استان‌های کشور از جمله کردستان کمبود آب نیست مشکل در مدیریت آب و منابع است و با همین منابع می‌توان به صورت میلیونی شغل ایجاد کرد، مسکن ساخت و مسبب ازدواج شد. وی ادامه داد: می‌توان بحران بیکاری را از چهره کشور زدود، این توان وجود دارد و ما به حول و قوه الهی این بحران را از چهره کشور خواهیم زدود.
وی با اشاره به فراگیرشدن فساد و رانت در کشور، افزود: به شرایطی رسیده‌ایم که هر روز یک روزنامه تیتری در مورد فساد و رانت می‌زند، فساد در کشور فراجناحی شده و برچیده شدن آن نیاز به عزمی راسخ و اراده‌ای قوی دارد.
آیت‌الله رئیسی کاندیدای داوزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید نسبت به فساد در نظام اداری حساس بود و شخص رئیس جمهور باید در رأس این حساسیت باشد.
وی با بیان اینکه پنهان‌کاری موجب فساد می‌شود، گفت: با طراحی یک نرم افزار و پیاده‌سازی آن در ادارات به راحتی می‌توان از فساد اداری و مالی جلوگیری کرد اما نمی‌دانم چرا عده‌ای نمی‌خواهند از فساد جلوگیری شود.
وی افزود: در هر مجموعه‌ای که پارتی بازی، رشوه‌دهی و رشوه‌گیری باشد آن مجموعه زائد و ظالم است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.