رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
 • کد خبر : 2672
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کاش هر روز انتخابات بود

کاش از دوازده ماه سال لااقل یک ماهش انتخابات بود، یعنی یه جوری هر سال یک انتخابات برگزار می‌شد؛ چرا که در این ایام هیات دولت و مجلس بیشترین مصوبه به نفع مردم را دارند و مجموعه دستگاه‌های اجرایی ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستند و مردم در این روزها علاوه بر شنیدن خبرهای خوب […]

کاش از دوازده ماه سال لااقل یک ماهش انتخابات بود، یعنی یه جوری هر سال یک انتخابات برگزار می‌شد؛ چرا که در این ایام هیات دولت و مجلس بیشترین مصوبه به نفع مردم را دارند و مجموعه دستگاه‌های اجرایی ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستند و مردم در این روزها علاوه بر شنیدن خبرهای خوب از رسانه‌های جمعی مانند افزایش حقوق بازنشستگان، مستمری بگیران تامین اجتماعی، بهزیستی و کمیته امداد و پرداخت معوقه فرهنگیان؛ سیمای مدیران را خندان می‌بینند و در اتاق مدیران را به روی ارباب رجوع باز؛ از همه اینها مهمتر دیگر نیازی نیست روستاییان، برای پیگیری ساخت راه و پل و مدرسه و منبر و مسجد، راه طولانی رفتن به شهر را بر خود هموار و ساعتها پشت در فلان مدیرکل به انتظار بنشینند؛ مدیران خودشان به سراغشان می‌آیند… شاید از همین روست که ترافیک سفر این روزهای مجموعه مدیران دولتی در قالب هیات و سفرهای انفرادی و گروهی به روستاها بیشتر شده است؛ جوانان و ورزشکاران تکریم می‌شوند و مردم به بهانه‌های مختلف مورد نوازش و محبت قرار می‌گیرند؛ مردمی که متاسفانه در میانشان فرد باتجربه و لایقی نیست که استاندار شود؛ حرفهای وزیر کشور را می‌گویم یادتان هست که؛ بگذریم… در هفته گذشته همزمان با فعالیت ستاد رسمی تبلیغات نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری، شرکت مقامات در محافل و مجالس عروسی و عزا و شب نشینی در گوشه و کنار استان جریان داشت و در این میان سفرهای دور و نزدیک استاندار محترم نیز به مناطق شهری و روستایی سرعت بیشتری گرفت. از باینچوب و وعده ساخت ورزشگاه در این روستا گرفته تا سفر به روستای گلین در بخش سیروان و وعده انتقال آب سد ژاوه و پمپاژ آن برای توسعه باغات این منطقه و یا روستاهای سقز و پیگیری طرح‌های مورد نیاز مردم. کاش هر روز انتخابات بود.

محسن پاک نهاد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.