رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
 • الأحد ۱۰ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Sunday 21 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
 • کد خبر : 2681
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رقابت‌ها بین ۱۹۲ نفر رقم می‌خورد
انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج؛

رقابت‌ها بین ۱۹۲ نفر رقم می‌خورد

دبیر ستاد انتخابات شهرستان سنندج گفت: لیست ۱۹۲ نفر از داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج قطعی شده و اسامی نهایی بیستم اردیبهشت ماه جاری اعلام می شود. « موحد امان‌اللهی» معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سنندج افزود: ۳۱ داوطلب در هیئت‌های اجرایی و نظارت رد صلاحیت شدند و اعتراض آنها مورد قبول هیئت […]

دبیر ستاد انتخابات شهرستان سنندج گفت: لیست ۱۹۲ نفر از داوطلبین پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج قطعی شده و اسامی نهایی بیستم اردیبهشت ماه جاری اعلام می شود.
« موحد امان‌اللهی» معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سنندج افزود: ۳۱ داوطلب در هیئت‌های اجرایی و نظارت رد صلاحیت شدند و اعتراض آنها مورد قبول هیئت عالی نظارت استان واقع نشد و تاکنون ۱۵ نفر انصراف داده‌اند اما حضور ۱۹۲ نفر در عرصه رقابت پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج قطعی شده است.
به گفته وی اسامی نامزدها، حداکثر تا روز چهارشنبه بیستم اردیبهشت اعلام خواهد شد.
امان‌اللهی گفت: در دوره چهارم تعداد کل دوطلبین ۱۷۹ نفر بودند اما در دوره پنجم این رقم به ۲۳۸ نفر رسید، در دوره چهارم ۲۸ نفر انصراف دادند اما انصرافی این دوره ۱۵ نفر بود.
امان اللهی افزود: تعداد تایید شدگان هیئت اجرایی دوره چهارم ۱۵۸ نامزد بود اما در دوره پنجم۲۰۳ نفر تایید شدند و تعداد رد صلاحیت شدگان در هیئت اجرایی در دوره چهارم ۱۳ و در دوره کنونی ۲۶ نفر است.
وی بیان کرد: تعداد تایید شدگان هیئت نظارت در دوره چهارم شورای سنندج ۱۵۷ نفر بود و در دوره پنجم این میزان ۱۸۳ نفر است و تعداد رد صلاحیت هیئت نظارت شهرستان در دوره چهارم ۱ نفر و در دوره پنجم ۲۰ نفر، تعداد تایید شدگان هیئت نظارت استان در دوره چهارم ۵ نفر و در دوره پنجم نیز ۱۵ و همچنین تعداد رد صلاحیت شدگان بازهم در هیئت نظارت استانی در دوره چهارم ۹ نامزد و در دوره کنونی ۳۱ نفر بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...