رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
 • کد خبر : 2686
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برگزاری نمایشگاه طراحی آثار مهدی ضیاءالدینی در سنندج
تا 22 اردیبهشت پذیرای بازدید علاقمندان است

برگزاری نمایشگاه طراحی آثار مهدی ضیاءالدینی در سنندج

نمایشگاهی از آثار هنرمند مطرح طراحی، نقاشی و مجسمه سازی استاد مهدی ضیاءالدینی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان روز دوشنبه در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد. در این نمایشگاه، ۴۳ اثر طراحی در اندازه‌های ۷۰ ×۵۰ با موضوع آزاد و همچنین به صورت ویدیو پروژکشن در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته […]

نمایشگاهی از آثار هنرمند مطرح طراحی، نقاشی و مجسمه سازی استاد مهدی ضیاءالدینی به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان روز دوشنبه در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد.
در این نمایشگاه، ۴۳ اثر طراحی در اندازه‌های ۷۰ ×۵۰ با موضوع آزاد و همچنین به صورت ویدیو پروژکشن در معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.
مهدی در سال ۱۳۴۰ در سنندج بدنیا آمده و از سال ۱۳۵۵ زیر نظر برادر خود استاد هادی ضیاء‌الدینی از اساتید به نام تجسمی کشور به صورت حرفه‌ای به نقاشی روی آورد.
وی با ورود به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و زیر نظر استاد روئین پاکباز به ادامه فعالیت پرداخت.
بیش از ۲۵ سال تدریس در مراکز مختلف هنری و دانشگاه‌های استان، آموزش هنرمندان در زمینه تجسمی که اغلب آنان امروز از هنرمندان مطرح استان محسوب می‌شوند و همچنین برگزاری ده‌ها نمایشگاه گروهی و انفرادی در در داخل و خارج کشور از جمله در کویت، سوریه، کانادا و کردستان عراق بخشی از فعالیت‌های این هنرمند سنندجی است.
نخستین نمایشگاه طراحی مهدی ضیاءالدینی در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر تا ۲۲ اردیبهشت پذیرای بازدید علاقمندان است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.