رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
 • کد خبر : 2694
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : دانشگاه علوم پزشکی کردستان بین‌المللی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به ظرفیت‌ بالای دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: این دانشگاه از ترم مهرماه امسال از خارج از کشور دانشجو می‌پذیرد و تمرکز ما بر روی ورود دانشجو از کشور عراق است. دکتر سیامک واحدی امروز در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دانشجویان علوم پزشکی […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به ظرفیت‌ بالای دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: این دانشگاه از ترم مهرماه امسال از خارج از کشور دانشجو می‌پذیرد و تمرکز ما بر روی ورود دانشجو از کشور عراق است.

دکتر سیامک واحدی امروز در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دانشجویان علوم پزشکی کردستان در سنندج افزود: برای ارتباط بیشتر با کشور عراق در زمینه دانشگاهی یک دالان تعریف کرده‌ایم و۴ فاکتور فرهنگی، پژوهشی، درمانی و دارویی را مد نظر داریم.

وی به آزمون‌های پزشکی اشاره کرد و اظهارداشت: برای جذب دانشجو از سایر کشورها باید آزمون‌های خود را با آیتم‌های بین‌المللی هماهنگ کنیم و اکنون توسعه و تجهیز مرکز مهارت‌های بالینی برای امتحان‌های آسکی‌و بالینی  برای رشته‌های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اهتمام دولت و علاقه شخص وزیر بهداشت به توسعه استان را یادآور شد و افزود: در دولت یازدهم، وزیر بهداشت چهار بار به استان سفر کرد و در طول چندماه گذشته این سومین بار است که به استان سفر و از طرح‌های عمرانی بخش بهداشت بازدید می‌کند.

وی با اشاره به هزینه هزار میلیارد تومانی دولت در طرح سلامت کردستان افزود: خوشبختانه خوابگاه ۲۲ گولان امروز توسط وزیر بهداشت افتتاح شد و این آرزوی دیرینه ما بود که کوی دانشگاه را ایجاد کرده و تمامی دانشجویان علوم پزشکی کردستان از آن استفاده کنند.

وی بر تحول در آموزش و بازگشت به مرجعیت علمی ایران در مراکز آموزشی تاکید کرد و گفت: این مهم به عنوان یک نیاز باید در نظر گرفته شود و قدم‌های بزرگی در این راه برداشته‌ایم.

واحدی در پایان افزود: پرداختی مردم به بیمارستان‌ها سابقاً ۳۰ تا ۸۰ درصد هزینه‌ها بود ولی اکنون در بخش روستایی ۳ درصد و در بخش شهری ۶ درصد پرداختی توسط فرد است که این خدمت بسیار بزرگی برای نظام طرح تحول نظام سلامت است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.