رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
 • کد خبر : 2697
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کاندیداها از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنند
خبرنگار اصلاح‌طلب کورد و عضو شورای اصلاح‌طلبان کردستان:

کاندیداها از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنند

عضو موثر شورای اصلاح‌طلبان کردستان و سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان با بیان اینکه مطبوعات، رکن چهارم دموکراسی است گفت: رسانه‌ها در تحقق مشارکت گسترده سیاسی مردم در انتخابات، نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری دارند. اقبال رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رسانه‌ها راه‌های حضور اثرگذار مردم در شکل گیری نهادهای قدرت را به […]

عضو موثر شورای اصلاح‌طلبان کردستان و سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان با بیان اینکه مطبوعات، رکن چهارم دموکراسی است گفت: رسانه‌ها در تحقق مشارکت گسترده سیاسی مردم در انتخابات، نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری دارند.

اقبال رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رسانه‌ها راه‌های حضور اثرگذار مردم در شکل گیری نهادهای قدرت را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌کنند.

این چهره پیشکسوت اصلاح‌طلب کورد ادامه داد: در جوامع امروز، حتی در کشورهای سنتی جهان، رسانه، سایه سنگین خود را بر نظام‌های اجتماعی و مناسبات انسانی، قرار داده است.

رضایی با بیان اینکه رسانه‌ها موثرترین ابزار تشکیل دهنده دموکراسی در دنیا هستند اضافه کرد: بدون شک، کاندیداهای انتخابات برای اعلام ایده‌ها و برنامه‌های خود و جذب آرا مردم به رسانه ها نیازمند هستند.

وی گفت: نامزدهای ریاست جمهوری از ظرفیت رسانه ها برای تاثیرگذاری بر نخبگان و مردم، بهره برده و از این طریق، اهداف خود را دنبال می کنند.

عضو شورای اصلاح‌طلبان کردستان به جایگاه مهم رسانه ها در جامعه اشاره کرد و افزود: برنامه ها و تبلیغات انتخاباتی کاندیداها، بدون بهره گیری از رسانه ها، محکوم به شکست است؛ چرا که نفوذ مطبوعات و رسانه ها در جامعه انکار ناپذیر است.

رضایی، مستقل عمل کردن رسانه‌ها و عدم جانبداری آنها از کاندیداها را ضروری دانست و گفت: رسانه‌ها و مطبوعات، فقط باید برنامه‌های کاندیداها را به آگاهی مردم برسانند و فراتر از آن عمل نکنند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نباید از کاندیدایی خاص حمایت کنند ادامه داد: بدون شک، حمایت رسانه‌ها از نامزدهای خاص، مردم را دچار شبهه و بدبینی نسبت به آنها می‌کند؛ بنابراین بی‌طرفی رسانه‌ها در انتخابات بسیار مهم است.

رضایی اظهار کرد: رسانه ها با اعلام برنامه های نامزدها و تجزیه و تحلیل آنها، می توانند مردم را در انتخاب کاندیدای اصلح، یاری دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.