رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
 • کد خبر : 2701
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : تنها کاندید کورد از لیست اصلاح طلبان شورای شهر تهران حذف شد

تنها کاندید کُرد از لیست اصلاح طلبان شورای تهران حذف شد نام سید معروف صمدی در لیست شورای اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران حذف شد. به گزارش کردپرس، روز گذشته شوراى عالى سیاستگزارى اصلاح طلبان لیست نهایی اصلاح طلبان شورای شهر تهران را اعلام کرد که در بین ۲۱ نفر اعلام شده از […]

تنها کاندید کُرد از لیست اصلاح طلبان شورای تهران حذف شد
نام سید معروف صمدی در لیست شورای اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران حذف شد.

به گزارش کردپرس، روز گذشته شوراى عالى سیاستگزارى اصلاح طلبان لیست نهایی اصلاح طلبان شورای شهر تهران را اعلام کرد که در بین ۲۱ نفر اعلام شده از سوی این شورا نام معروف صمدی نماینده ادوار از حوزه سنندج قرار گرفته بود.
با گذشت چند ساعت از انتشار این لیست در فضای مجازی، این شورا با حذف نام سید معروف صمدی، شخص دیگری را جایگزین وی کرد.
شوراى عالى سیاستگزارى اصلاح‌طلبان هنوز به حذف نام سید معروف صمدی از لیست اصلاح طلبان تهران واکنش نشان نداده است.
حدف نام این کاندیدای کُرد موجی از بدبینی در بین فعالان سیاسی اصلاح‌طلب کُرد به دنبال داشته و برخی این عمل را غیر اخلاقی دانسته‌اند.

از زمان اعلام اسامی اولیه تایید صلاحیت شدگان شورای شهر، تعدادی از کاندیداهای کُرد که در تهران کاندیدا شده بودند در حال رایزنی برای قرار گرفتن در لیست شورای اصلاح طلبان تهران بودند.
بدنبال این اقدام شورای عالی اصلاح طلبان؛ برخی از اصلاح طلبان کُرد و فعالان اهل سنت در تلاش هستند تا نام سید معروف صمدی را به لیست اصلاح طلبان شورای شهر تهران برگردانند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.