رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
 • کد خبر : 2718
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : توسعه همکاریهای دانشگاه‌ کردستان و دانشکده کشاورزی دانشگاه سلیمانیه

نشست مشترک مسئولان دانشگاه کردستان و دانشکده کشاورزی دانشگاه سلیمانیه با هدف بررسی راهکارهای توسعه ارتباطات علمی در سنندج برگزار شد. در این نشست معاون پژوهشی دانشگاه کردستان با اشاره به وجود مشترکات دو کشور ایران و عراق، بر لزوم بهره گیری از این اشتراکات در جهت توسعه منطقه‌ای تاکید کرد. حسن بیورانی افزود: منابع […]

نشست مشترک مسئولان دانشگاه کردستان و دانشکده کشاورزی دانشگاه سلیمانیه با هدف بررسی راهکارهای توسعه ارتباطات علمی در سنندج برگزار شد.
در این نشست معاون پژوهشی دانشگاه کردستان با اشاره به وجود مشترکات دو کشور ایران و عراق، بر لزوم بهره گیری از این اشتراکات در جهت توسعه منطقه‌ای تاکید کرد.
حسن بیورانی افزود: منابع طبیعی و محیط زیست همسان در کردستان ایران و عراق امکان انجام پروژه‌های مشترک علمی را فراهم ساخته است.
وی با بیان اینکه فرهنگ مشترک میان دو ملت یک فرصت برای توسعه دیپلماسی علمی است، عنوان کرد: تبادل دانشجو، برگزاری کنفرانس‌های علمی، برگزاری دوره‌های چند روزه و بازدید از مراکز از برنامه‌های در دست اجرا برای توسعه ارتباطات با دانشگاه سلیمانیه است.
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه سلیمانیه نیز از آمادگی کامل برای برگزاری دوره‌های مشترک در سنندج و سلیمانیه خبر داد.
امین، با بیان اینکه ارتباطات علمی با ایران را مهم می‌دانیم، گفت: در آینده‌ای نزدیک جمعی از دانشجویان خود را برای ادامه تحصیل در ایران به دانشگاه کردستان می‌فرستیم.
رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه سلیمانیه گفت: توسعه علمی در هیچ مقطع زمانی نباید متوقف شود و امروزه جمهوری اسلامی ایران به عنوان پشتیبان در کنار کُردهای عراق در حوزه آموزش عالی کمک‌های بسیاری کرده است.
وی گسترش ارتباطات علمی را به نفع دو طرف دانست و گفت: ارتباطات با گروه‌های دانشگاه کردستان توسعه می‌یابد و ما نیز آماده‌ایم تا از هیئت‌های علمی ایرانی در کردستان عراق میزبانی کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.