رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
 • کد خبر : 2721
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : هشدار دامپزشکی نسبت به بیماری تب کریمه کنگو در کردستان

مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در برخی استان‌های همجوار، هشدار داد شهروندان نکات ایمنی مقابله با این بیماری را رعایت کنند. مجتبی ورمقانی افزود: این بیماری در برخی استان های همجوار از جمله کرمانشاه شیوع پیدا کرده و لازم است شهروندان فرآورده‌های گوشتی را از مراکز مطمئن […]

مدیرکل دامپزشکی کردستان با اشاره به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در برخی استان‌های همجوار، هشدار داد شهروندان نکات ایمنی مقابله با این بیماری را رعایت کنند.
مجتبی ورمقانی افزود: این بیماری در برخی استان های همجوار از جمله کرمانشاه شیوع پیدا کرده و لازم است شهروندان فرآورده‌های گوشتی را از مراکز مطمئن خریداری کنند.
وی اظهار کرد: در کشتارگاه های تحت نظارت دامپزشکی لاشه حیوان ۲۴ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه نگهداری می‌شود و همین امر باعث از بین رفت قدرت بیماری‌زایی این ویروس می‌شود.
ورمقانی از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک با سامانه پیامگیر ۱۵۱۲ تماس بگیرند.
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نوعی بیماری خطرناک مشترک انسان و دام است که در صورت ابتلاء و اقدام دیر هنگام فرد را با خطر مرگ رو به رو می‌کند اما با رعایت بهداشت شخصی به راحتی قابل پیشگیری است.
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (Crimean-Congo hemorr hagic fever) یکی از مهمترین و خطرناک ترین بیماری های مشترک بین انسان و دام (زئونوز) است که از طریق حیوان به انسان و از حیوان به حیوان قابل سرایت است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.