رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۲ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 23 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۷
 • کد خبر : 2728
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : یک ریال از شورا به نفع خودم دریافت نخواهم کرد
گفتگوی روژان با نامزد انتخاباتی شورای اسلامی شهر سنندج؛

یک ریال از شورا به نفع خودم دریافت نخواهم کرد

فرهاد اسماعیلی یکی از نامزدهای انتخابات شورای اسلامی سنندج است. او کارشناس، رئیس مهندسی و تدارکات سرپرستی بانک تجارت در استان کردستان، مدیرعامل تعاونی مسکن کارکنان بانک تجارت استان کردستان، رئیس تربیت بدنی سرپرستی بانک تجارت در استان کردستان و مؤسس و عضو خیرین مؤسسه مراد انصار است. می‌گوید اگر به شورا راه یابم یک […]

فرهاد اسماعیلی یکی از نامزدهای انتخابات شورای اسلامی سنندج است. او کارشناس، رئیس مهندسی و تدارکات سرپرستی بانک تجارت در استان کردستان، مدیرعامل تعاونی مسکن کارکنان بانک تجارت استان کردستان، رئیس تربیت بدنی سرپرستی بانک تجارت در استان کردستان و مؤسس و عضو خیرین مؤسسه مراد انصار است. می‌گوید اگر به شورا راه یابم یک ریال از شورا دریافت نمی‌کنم و تمام مزایا و امتیازات را تحت نظارت معتمدین شهر به نیازمندان خواهم داد.
آنچه می‌خوانید گفتگوی ما با این نامزد انتخاباتی است:
* جناب اسماعیلی هدفتان از رفتن به شورا چیست؟
– با توجه به اوضاع و احوال آشفته زادگاهم سنندج، بر هر انسان باوجدانی واجب است تا برای بهبود اوضاع کاری بکند و در راه رفع مشکلات و معضلات قدمی بردارد. من هم احساس وظیفه کردم تا گام در این راه بگذارم.
* عملکرد شورای کنونی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
– من برای اعضای زحمتکش و دلسوز شورا ارزش و احترام خاصی قایلم. متاسفانه عملکرد کلی شورا در شان مردم فهیم سنندج نیست. کم و کاستی‌های زیادی در شهر وجود دارد. طرح‌های زیادی نیمه‌کاره مانده است که مهم‌ترین آنها طرح تله‌کابین سنندج است که تبدیل به رویایی دست‌نیافتنی برای مردم شده است.
* در صورت ورود به شورا چه اهدافی را دنبال خواهید کرد؟
– اگر لطف خدا شامل حالم شد و وارد شورا شوم، برنامه‌‌های زیادی در نظر دارم.
اینجانب متعهد می‌گردم، تمامی حقوق ماهانه و سایر مزایا و امتیازات حاصل از انجام وظیفه در شورای شهر سنندج را با نظارت معتمدین و موسسات خیریه، کمیته امداد و بهزیستی به نیازمندان شهرمان هدیه نمایم. اینجانب با تکیه بر تجارب مدیریتی خود در پست‌هایی که تابحال انجام وظیفه نموده‌ام و همچنین حضور فعال به عنوان یک شهروند سنندجی در زمینه‌های اجتماعی از قبیل تاسیس موسسه خیریه در راستای کمک به افراد نیازمند، دانشجویان بی بضاعت، کودکان کار، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست، زنان نیازمند سرپرست خانوار و از طرفی داشتن دیدگاه انتقادی و در عین حال خلاق نسبت به حل مشکلات و معضلات شهری و تجارب کاری و شغلی در پست‌های مدیریتی و مهندسی سرپرستی بانک تجارت استان کردستان و با هدف ساختن و نگهداری از شهری آباد با آینده‌ای روشن به عنوان نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج با داشتن برنامه‌ای روشن، نظام‌مند و در چارچوب رسیدن به حقوق شهروندی تک تک شهروندان با استفاده از ابزاری که در قانون شوراها به صراحت بیان گردیده است پا به این عرصه گذاشته‌ام.
برخی از برنامه‌ها و اهداف اینجانب به این شرح است:
– ایجاد وفاق و همدلی بین اعضای شورا و سایر مسئولین شهر.
– ارتباط دائمی با مردم شریف سنندج و طراحی و اجرای (دفتر ارتباط مستمر شورا با مردم) و برپایی جلسات همه پرسی و همفکری با سایر ارگان‌های مرتبط.
– تلاش در جهت گسترش روابط شورا با سمن ها و سعی در شرکت دادن آنها و نمایندگان و معتمدین مردم در جلسات و تصمیم‌گیری‌های شورا.
– رایزنی و تعامل با مسئولین استانی و کشوری جهت جذب اس‍‍پانسر برای اعزام ورزشکاران و قهرمانان سنندج به مسابقات کشوری و بین‌المللی.
– احیای بافت تاریخی شهر سنندج و تاکید بر حفظ هویت تاریخی این شهر و همچنین توجه ویژه به باسازی بافت فرسوده سنندج.
– چانه‌زنی با سازمان‌های ذیربط جهت استفاده از نیروی انسانی بومی و پیمانکاران بومی، در دستگاه‌های دولتی و بنگاه‌های خصوصی و ایجاد زمینه مناسب با همکاری دیگر دستگاه‌ها جهت سرمایه گذاری توسط سرمایه‌گذاران بومی و غیر بومی.
– ایجاد مکانی برای تجمع کارگران ساختمانی موقت که سر چهارراه‌ها به انتظار کار می‌نشینند با همکاری و نظارت انجمن صنفی کارگری. به امید خدا مکانی را برای این کارگران عزیز در نظر خواهم گرفت که تمام کارگران ساختمانی در آنجا ساماندهی شده تا هم از سرما و گرما در امان باشند و هم با ایجاد سیستم نوبت‌دهی از ضایع شدن حق آنان جلوگیری شود.
– ساماندهی اطراف رودخانه قشلاق و سد وحدت جهت ایجاد یک مجموعه‌ گردشگری بزرگ (نقشه و طرح تفصیلی این مجموعه توسط کارشناسان بین‌المللی آماده شده است).
– ساماندهی و هدایت چشمه‌ها و آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از به هدر رفتن این منابع ارزشمند.
– ایجاد فضاهای تفریحی و رفاهی در شان مردم نجیب سنندج.
– ساماندهی مشکلات محله‌های حاشیه شهر.
– جمع‌آوری حیوانات ولگرد داخل شهر و ایجاد مکانی برای آنها
و …
* اگر سخنی با همشهریانمان دارید بفرمایید.
– من از همشهریان عزیزم می‌خواهم به کسانی رای دهند که برای رای ملت ارزش قایل باشند و دغدغه ایجاد تغییرات مثبت در وضعیت شهرمان را داشته باشند.
تک تک ما در قبال آرایی که به صندوق می‌اندازیم، در مقابل خدا، وجدان و نسل‌های آینده مسئول هستیم. از همشهریان فهیم و باشرفم می‌خواهم به کسانی که برای پول ملت کیسه دوخته‌اند، رای ندهند.
من همین‌جا در هفته‌نامه روژان، به شما و همشهریان عزیزم برای بار دوم ‌متعهد می‌شوم که اگر خدا خواست و وارد شورا شدم، حتی یک ریال از حقوق و مزایای شورا را به نفع خودم دریافت نکنم و تمام حقوق و مزایایی را که طی ۴ ساله حضور در شورا دریافت می‌کنم، صرف امور خیریه‌ی شهرمان کنم. قطعا این مصاحبه و این نشریه مدرک خوبی خواهد شد برای آینده، اگر خلاف این ادعایم ثابت شد، به شهادت هفته‌نامه روژان برای بازخواست آماده‌ام.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...