رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
 • الجمعة ۸ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Friday 19 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
 • کد خبر : 2744
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : حمایت ماموستا حاج سید صلاح‌الدین حسامی از رئیسی

امام جمعه اسبق سنندج و رئیس قبلی حزب اعتماد ملی کردستان گفت: به «رئیسی» رأی می‌دهم و قطعا در این مسیر هر کمکی از دستم بر آید دریغ نخواهم کرد چون کسی که خادم امام رضا(ع) است می‌تواند خدمت‌‌گزار خوبی برای مردم کشور و استان کردستان باشد. ماموستا حاج سیدصلاح حسامی شامگاه دیروز در همایش […]

امام جمعه اسبق سنندج و رئیس قبلی حزب اعتماد ملی کردستان گفت: به «رئیسی» رأی می‌دهم و قطعا در این مسیر هر کمکی از دستم بر آید دریغ نخواهم کرد چون کسی که خادم امام رضا(ع) است می‌تواند خدمت‌‌گزار خوبی برای مردم کشور و استان کردستان باشد.
ماموستا حاج سیدصلاح حسامی شامگاه دیروز در همایش طرفداران رئیسی که با حضور مهرداد بذرپاش و اقشار مختلف مردم در سالن آزادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دولت کار و کرامت دولتی برای حمایت از نیازمندان و فقرای جامعه است، و امیدواریم پیروز شود.
رئیس سابق حزب اعتماد ملی در کردستان با بیان اینکه کسی می‌تواند به مردم خدمت کند که دسته و دسته‌بندی‌ها را کنار بگذارد، اظهار داشت: مسلمانان همه و همه اعضای یک خانواده‌ هستند و ملت ایران نیز به عنوان ملتی مسلمان از این قاعده خارج نیست.
وی با تاکید براینکه راست و چپ به درد مردم کردستان نمی‌خورد و این مردم نیاز به خدمت دارند، اظهار داشت: باید با کنار گذاشتن این تفکرات سیاسی تنها به فکر خدمت به مردم باشند و این تقسیم‌بندی‌ها را کنار بگذارند.
امام جمعه اسبق سنندج نگرانی خود را از بیکاری جوانان ابراز داشت و افزود: جوانان کردستانی به دلیل نبود شغل واقعا در شرایط بدی هستند و باید هرچه زودتر نسبت به رفع مشکلات آنان چاره اندیشی شود.
ماموستا حسامی با بیان اینکه شهسواری رئیس ستاد رئیسی نیز از انسان‌های بزرگ استان است که همواره دغدغه کمک و رفع مشکل مردم را داشته است اظهار امیدواری کرد با پیروزی سید ابراهیم رئیسی بستر خدمت به مردم و رهایی کشور از بحران بیکاری فراهم شود.
در پایان این مراسم، توفیق رحمانی رئیس ستاد قالیباف نیز ضمن تقدیر از این سردار آزاده برای تصمیمی که گرفته‌اند، اظهار کرد: بنا به دستور و امر آقای قالیباف، بنده به عنوان ستاد ایشان در کردستان از این پس در خدمت آقای رئیسی خواهم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...