رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
 • کد خبر : 2751
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : انتخابات ۲۹ اردیبهشت، انتخاب میان راه‌ و بیراهه‌ است

مهرداد بذرپاش گفت: ۲۹انتخابات ۲۹ اردیبهشت انتخاب میان دو نفر نیست، بلکه انتخاب میان راه‌ و بیراهه‌ است، انتخاب میان رکود و بازگشت رونق اقتصادی به‌ کشور است، انتخاب میان مدیریت کارآمد و کرامت و ادعاهای توخالی است که‌ در مدت چهار سال گذشته‌ هیچ کاری برای ایران و کردستان عزیز انجام نداده‌اند. همبستگی بین […]

مهرداد بذرپاش گفت: ۲۹انتخابات ۲۹ اردیبهشت انتخاب میان دو نفر نیست، بلکه انتخاب میان راه‌ و بیراهه‌ است، انتخاب میان رکود و بازگشت رونق اقتصادی به‌ کشور است، انتخاب میان مدیریت کارآمد و کرامت و ادعاهای توخالی است که‌ در مدت چهار سال گذشته‌ هیچ کاری برای ایران و کردستان عزیز انجام نداده‌اند. همبستگی بین نیروهای انقلاب با انصراف محمدباقر قالیباف به بهترین شرایط ممکن رسید.
وی در همایش طرفداران رییسی و قالیباف با اشاره‌ به‌ اینکه‌ کردستان سرزمین بزرگانی چون آیت الله‌ مردوخ و ماموستا شیخ الاسلام است، در واکنش به سخنان زیباکلام گفت: ادعا می کنید که‌ به‌ گذشه‌ بر نمی گردیم، شما که‌ تمام وزرا و مدیرانتان همانهایی هستند که‌ در دولت خاتمی و هاشمی بودند، چه‌ کسی به‌ گذشته‌ بر نمی‌گردد. چرا از مناطق دیگر خیل مدیران را به‌ این استان گسیل می کنید و ادعای مردمی بودن هم دارید. آیا استانی با این همه‌ شخصیت بزرگ و نامی نمی تواند مدیریت استان، ادارات و نهادهای دولتی خویش را برعهده‌ بگیرد و به‌ خوبی رونق را هم ایجاد کند.
این فعال سیاسی کشور تاکید کرد: همه‌ شما آگاهید که‌ منابع کشاورزی و آب این استان در ایران در جایگاهی خوبی قرار دارد، ما محاسبه‌ کردیم اگر تنها در بخش کشاورزی و دامداری و طیور این استان سرمایه‌ گذاری شود کردستان به‌ تنهایی خواهد توانست یک چهارم نیاز کشور را در این زمینه‌ ها تامین کند، شما که‌ مدام ادعای رونق کردستان و طرفداری از مردم کردستان را دارید چرا در ۴ سال گذشته‌ هیچ کاری نکردید و این همه جمعیت بیکار این استان بالا است.
بذرپاش گفت: آقایان قراردادی امضاء کردند که‌ تا ۲۵ سال دیگر گاز ارزان به‌ کشورهای خارجی واگذار خواهند کرد، یعنی ما الان یک هفتم قیمت گاز در منطقه‌ این محصول و ثروت ملی را به‌ جهان صادر می کنیم، آیا این بود توفیق صادراتی که‌ از آن دم می زدید؟ همین آقای وزیر نفت چندین دوره‌ است که‌ وزیر نفت هستند و خود این دولت به‌ گذشته‌ رجوع می کند و دیگران را به‌ بازگشت به‌ گذشته‌ هم متهم می کنند.
وی گفت: زمانی که‌ هزینه‌ ورود رئیس جمهور به‌ پاستور تنها ۷ ملیارد تومان بوده‌، چطور از این مدیریت که‌ چنین برای خویش هزینه‌ می کند انتظار کمک به‌ محرومین و بیکاران را داشته‌ باشیم.
بذرپاش عنوان کرد: مهم نوع نگاه‌ مدیریتی است، با چنین مدیریتی ایران به‌ آرمان های بلند انقلاب نخواهد رسید. در دولت قبل هزینه‌ جاری دولت تنها ۱۰۰ هزار ملیارد تومان بود، در این چهار سال این هزینه‌ به‌ بالای ۲۰۰ هزار ملیارد تومان رسیده‌ است، بدون اینکه‌ شغلی ایجاد شده‌ باشد و یارانه‌ ای افزایش یافته‌ باشد. شعار کوچک سازی دولت هم سر می دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.