رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
 • کد خبر : 2767
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : آغاز کاوش‌های علمی در گورستان روستای درتفی مریوان

کاوش‌های گورستان زردویان روستای «درتفی» از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان به منظور نجات بخشی و تعیین عرصه و حریم این اثر که در سال ۸۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، با مجوز پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور آغاز شد. مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مریوان، […]

کاوش‌های گورستان زردویان روستای «درتفی» از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان به منظور نجات بخشی و تعیین عرصه و حریم این اثر که در سال ۸۲ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، با مجوز پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور آغاز شد.

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مریوان، گفت: این کاوش به سرپرستی محمد معصومیان و تیم کاوش و همچنین همکاری دانشگاه لوون بلژیک با حضور پروفسور الکساندر ترووتس استاد باستان شناسی این دانشگاه انجام می‌گیرد .

فریاد حدادیان افزود: این کاوش تا تاریخ ۱۵خردادماه سال جاری ادامه دارد و قسمت‌های مختلف این گورستان مورد کاوش علمی قرار می‌گیرد .

وی خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه از محل اعتبارات استانی به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال تامین شده که بعد از اتمام کاوش نتایج آن علاوه بر ارائه در مجامع علمی معتبر کشور، در دانشگاه لوون بلژیک به صورت کنفرانس ارائه می‌شود تا در آینده امکان همکاری مستمر با دانشگاه مذکور فراهم شود

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.