رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
 • کد خبر : 2779
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : برداشت توت فرنگی در مزارع کردستان

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: برداشت محصول توت فرنگی در سه هزار هکتار از اراضی زیر کشت استان آغاز شد. مهدی فتحی افزود: سطح زیر کشت توت‌فرنگی استان بیش از سه هزار هکتار بوده و سالانه ۴۵ هزار تن محصول توت، به صورت تازه خوری روانه بازار مصرف می‌شود که با این […]

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: برداشت محصول توت فرنگی در سه هزار هکتار از اراضی زیر کشت استان آغاز شد.
مهدی فتحی افزود: سطح زیر کشت توت‌فرنگی استان بیش از سه هزار هکتار بوده و سالانه ۴۵ هزار تن محصول توت، به صورت تازه خوری روانه بازار مصرف می‌شود که با این میزان تولید در جایگاه نخست سطح و تولید کشور قرار دارد.
وی اظهارداشت: زمان برداشت توت فرنگی هر سال از نیمه دوم اردیبهشت آغاز می شود و میانگین برداشت محصول ۱۶ تن در هکتار است و در ارقام پر محصول و با رعایت مسائل فنی، عملکرد به بیش از ۳۵ تن در هکتار می‌رسد.
مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سنندج، کامیاران، سروآباد و مریوان از مناطق عمده تولید توت‌فرنگی استان است.
وی بهره‌برداران توت فرنگی در کردستان را حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: توت فرنگی کاران در مزارع خود ارقلام باروس، کوئین الیزا، سلوا و دیامنت کشت می کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.