رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
 • کد خبر : 2798
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : وام ۴۰ میلیارد ریالی برای تعاونی‌های روستایی
صندوق کارآفرینی امید به روستاهای مرزی و محروم پرداخت می‌کند؛

وام ۴۰ میلیارد ریالی برای تعاونی‌های روستایی

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه استان‌های مرزی و مناطق کمتر توسعه‌یافته در کانون توجه این صندوق قرار دارند گفت: متقاضیان روستاهای واجد شرایط می‌توانند از تسهیلات بدون کارمزد تا سقف ۴۰ میلیارد ریالی بهره‌مند شوند. بدین شیوه که روستاهای بالای ۲۵ خانواده می‌توانند با تشکیل تعاونی‌ها برای اجرای طرح‌های اقتصادی […]

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه استان‌های مرزی و مناطق کمتر توسعه‌یافته در کانون توجه این صندوق قرار دارند گفت: متقاضیان روستاهای واجد شرایط می‌توانند از تسهیلات بدون کارمزد تا سقف ۴۰ میلیارد ریالی بهره‌مند شوند. بدین شیوه که روستاهای بالای ۲۵ خانواده می‌توانند با تشکیل تعاونی‌ها برای اجرای طرح‌های اقتصادی با محوریت صنایع کوچک کشاورزی، صنایع دستی و خدماتی این تسهیلات را بگیرند. برای تحقق این هدف تمامی اسناد مالکیت روستاییان از جمله جمله باغ، خانه، ادوات کشاورزی و خودوورهای باری و سواری، پروانه های بهره برداری چاه ها و طرح های خدماتی مشمول پذیرش به عنوان وثیقه است.
به گزارش خبرنگار روژان اصغر نورالله زاده با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۰۰ هزار میلیارد ریال انواع تسهیلات کم بهره به متقاضیان پرداخت می‌شود افزود: ۴۰ درصد از این میزان به متقاضیان روستایی و عمدتا به طرح‌های تولیدی تعلق می گیرد.
وی گفت: این صندوق در سال گذشته برای حمایت از طرح های اقتصادی روستایی ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون کارمزد تخصیص داده و تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است. به گفته وی صندوق کارآفرینی امید از سال ۹۲ در رویکردهای اعطای تسهیلات خود تغییراتی انجام داده و پرداختی‌های خود را از طرح‌های فردمحور به طرح های گروهی، کارفرمایی، زنجیره‌های تولید و بنگاه‌های خرد و کوچک سوق داده است.
وی از طرح «روستای بدون بیکار» به عنوان حاصل این رویکرد یاد کرد و افزود: این طرح در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در ۵۰ روستا اجرا شد. در سال ۹۶ نیز ۱۰۰ روستا برای اجرای طرح هدف‌گذاری شد و در نظر داریم آن را به ۳۰۰ روستا در سطح کشور افزایش دهیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی کشور که به کردستان سفر کرده بود از طرح بازسازی هتل سه ستاره شادی اورامان بازدید کرد.
این طرح توسط بخش خصوصی و با حمایت غیرمشارکتی صندوق توسعه کارآفرینی امید به سبک معماری خشکه‌چین و سنگی اجرا شده که دارای ۱۹ اتاق و ۸۰ تخت است. نورالله زاده همچنین از هتل سلین که برای تجهیز خود یک میلیارد ریال از تسهیلات بدون بهره این بانک استفاده کرده بازدید کرد. مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور در حاشیه بازدید از هتل سلین شهرستان سرواباد به خبرنگار روژآن گفت: تسهیلات پرداختی این صندوق به واحدهای اقتصادی و خدماتی روستاهای کشور ۶۰ درصد رشد داشته است. اصغر نورالله زاده افزود: در سه سال و نیم گذشته پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه‌های مختلف روستایی پرداخت شده که نسبت به چهار سال دوره قبل از ۶۰ درصد رشد برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.