رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
 • الثلاثاء ۱۲ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Tuesday 23 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
 • کد خبر : 2798
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : وام ۴۰ میلیارد ریالی برای تعاونی‌های روستایی
صندوق کارآفرینی امید به روستاهای مرزی و محروم پرداخت می‌کند؛

وام ۴۰ میلیارد ریالی برای تعاونی‌های روستایی

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه استان‌های مرزی و مناطق کمتر توسعه‌یافته در کانون توجه این صندوق قرار دارند گفت: متقاضیان روستاهای واجد شرایط می‌توانند از تسهیلات بدون کارمزد تا سقف ۴۰ میلیارد ریالی بهره‌مند شوند. بدین شیوه که روستاهای بالای ۲۵ خانواده می‌توانند با تشکیل تعاونی‌ها برای اجرای طرح‌های اقتصادی […]

مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور با اشاره به اینکه استان‌های مرزی و مناطق کمتر توسعه‌یافته در کانون توجه این صندوق قرار دارند گفت: متقاضیان روستاهای واجد شرایط می‌توانند از تسهیلات بدون کارمزد تا سقف ۴۰ میلیارد ریالی بهره‌مند شوند. بدین شیوه که روستاهای بالای ۲۵ خانواده می‌توانند با تشکیل تعاونی‌ها برای اجرای طرح‌های اقتصادی با محوریت صنایع کوچک کشاورزی، صنایع دستی و خدماتی این تسهیلات را بگیرند. برای تحقق این هدف تمامی اسناد مالکیت روستاییان از جمله جمله باغ، خانه، ادوات کشاورزی و خودوورهای باری و سواری، پروانه های بهره برداری چاه ها و طرح های خدماتی مشمول پذیرش به عنوان وثیقه است.
به گزارش خبرنگار روژان اصغر نورالله زاده با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۰۰ هزار میلیارد ریال انواع تسهیلات کم بهره به متقاضیان پرداخت می‌شود افزود: ۴۰ درصد از این میزان به متقاضیان روستایی و عمدتا به طرح‌های تولیدی تعلق می گیرد.
وی گفت: این صندوق در سال گذشته برای حمایت از طرح های اقتصادی روستایی ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بدون کارمزد تخصیص داده و تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است. به گفته وی صندوق کارآفرینی امید از سال ۹۲ در رویکردهای اعطای تسهیلات خود تغییراتی انجام داده و پرداختی‌های خود را از طرح‌های فردمحور به طرح های گروهی، کارفرمایی، زنجیره‌های تولید و بنگاه‌های خرد و کوچک سوق داده است.
وی از طرح «روستای بدون بیکار» به عنوان حاصل این رویکرد یاد کرد و افزود: این طرح در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در ۵۰ روستا اجرا شد. در سال ۹۶ نیز ۱۰۰ روستا برای اجرای طرح هدف‌گذاری شد و در نظر داریم آن را به ۳۰۰ روستا در سطح کشور افزایش دهیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی کشور که به کردستان سفر کرده بود از طرح بازسازی هتل سه ستاره شادی اورامان بازدید کرد.
این طرح توسط بخش خصوصی و با حمایت غیرمشارکتی صندوق توسعه کارآفرینی امید به سبک معماری خشکه‌چین و سنگی اجرا شده که دارای ۱۹ اتاق و ۸۰ تخت است. نورالله زاده همچنین از هتل سلین که برای تجهیز خود یک میلیارد ریال از تسهیلات بدون بهره این بانک استفاده کرده بازدید کرد. مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور در حاشیه بازدید از هتل سلین شهرستان سرواباد به خبرنگار روژآن گفت: تسهیلات پرداختی این صندوق به واحدهای اقتصادی و خدماتی روستاهای کشور ۶۰ درصد رشد داشته است. اصغر نورالله زاده افزود: در سه سال و نیم گذشته پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه‌های مختلف روستایی پرداخت شده که نسبت به چهار سال دوره قبل از ۶۰ درصد رشد برخوردار است.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...