رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
 • السبت ۱۲ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Saturday 19 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
 • کد خبر : 2828
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : با تسهیلات ۱۸ درصد تولید رونق نمی‌گیرد
رییس اتاق بازرگانی سنندج در جمع خبرنگاران:

با تسهیلات ۱۸ درصد تولید رونق نمی‌گیرد

روژان: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: با تسهیلات و وام‌هایی با بهره بالای ۱۸ درصد قطعا تولید ما رونق نمی‌گیرد و عقب ماندگی تاریخی زیرساختی و اقتصادی کردستان همچنان پابرجا می‌ماند. سید کمال حسینی در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته ۲۳ درصد بیمه به تولیدکنندگان کمک می‌شد که اکنون قطع شده […]

روژان: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: با تسهیلات و وام‌هایی با بهره بالای ۱۸ درصد قطعا تولید ما رونق نمی‌گیرد و عقب ماندگی تاریخی زیرساختی و اقتصادی کردستان همچنان پابرجا می‌ماند.

سید کمال حسینی در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته ۲۳ درصد بیمه به تولیدکنندگان کمک می‌شد که اکنون قطع شده و این خطری بزرگ برای تولید کنندگان است. همچنین قوانین و مقرراتی داریم که دست و پا گیر هستند و باید این قوانین باصلاح شوند.
وی اظهارداشت: دولت یازدهم رویکرد اقتصادی در پیش گرفت و شعارهایی مبنی بر رونق وتوسعه اقتصادی مطرح کرد و اقداماتی انجام شد ولی آنچه که مورد انتظار مردم و بخش خصوصی است تاکنون محقق نشده است.
به گفته حسینی اعطای تسهیلات با بهره‌های بالا بسیاری از تولیدکنندگان را با مشکل مواجه ساخته است. وی اظهارداشت: کردستان دارای پتانسیل‌های و توانمندی‌های بسیار خوبی است و دیگر شایسته نیست به خاطر برخی مسایل جزو استان‌های محروم و توسعه نیافته باشد.

سید کمال حسینی  گفت: متاسفانه ساختار بانک‌ها برای حمایت از تولید طراحی نشده و نتوانسته پاسخگوی بخش تولید باشد و اگر دولت در استان به تولید کمک نکند فرهنگ هم رو به ضعف خواهد رفت.
رئیس اتاق بازرگانی سنندج با تاکید بر ضرور شناخت جایگاه تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه گذاران گفت: متاسفانه در جامعه ما به بحث سرمایه‌گذاری و کارآفرینی توجه چندانی نمی‌شود و مباحثی همچون افزایش نابسامانی‌های اجتماعی، طلاق، افسردگی و دیگر آسیب‌های اجتماعی ناشی از ضعف اقتصادی و نبود اشتغال است.
حسینی با اشاره به اینکه ما استانی مرزی هستیم که بازار بکر اقلیم کردستان عراق در جوار ما قرار دارد، افزود: متاسفانه ما از شرایط خوب استفاده نکرده‌ایم و این بازار را از دست داده‌ایم و دلیل آن هم، حرفه‌ای و اقتصادی عمل نکردن بخش دولتی و هم بخش خصوصی بوده است.

وی یکی از کارهای اساسی اتاق بازرگانی سنندج را خرید زمینی به مساحت ۱۵۴ هزار مترمربع از سازمان جهاد کشاورزی با هزینه‌ای بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات اتاق بازرگانی ایران، جهت احداث محل نمایشگاه‌های بین المللی استان عنوان کرد و گفت: در نظر داریم علاوه بر احداث مکان نمایشگاه، همچنین مکانی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و موسیقی احداث کنیم که در کشور نمونه باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.