رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ صفر ۱۴۴۰
 • 2018 Monday 22 October

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
 • کد خبر : 2833
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : رای مردم را با خدمت پاسخ دهیم
استاندار کردستان خظاب به فرمانداران و بخشداران:

رای مردم را با خدمت پاسخ دهیم

استاندار کردستان گفت: مردم کردستان با رای بالای خود ثابت کردند که با نگاه به آینده و امید به سرنوشت و آینده خود فریب وعده‌های بی اساس و کوتاه مدت برخی از افراد را نخوردند و با رای خود بهترین مسیر را انتخاب و راه آینده را ترسیم و به مجددا دولت تدبیر و امید […]

استاندار کردستان گفت: مردم کردستان با رای بالای خود ثابت کردند که با نگاه به آینده و امید به سرنوشت و آینده خود فریب وعده‌های بی اساس و کوتاه مدت برخی از افراد را نخوردند و با رای خود بهترین مسیر را انتخاب و راه آینده را ترسیم و به مجددا دولت تدبیر و امید رای دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در نشست با فرمانداران و بخشداران استان افزود: روز ۲۹ اردیبهشت یکی از پیچیده ترین و حساس ترین انتخابات تاریخ کشور را برگزار کردیم و خوشبختانه با حضور حداکثری مردم این انتخابات در کمال سلامت برگزار شد.
زاهدی اذعان داشت: مردم با شعور و درک بالای خود از مباحث مهم کشور این بار نیز با تحلیل واقعیت های جامعه و اطمینان مجدد به مدیران و مسئولان دولت تدبیر و امید حماسه ای ماندگار به ثبت رساندند.
وی اظهار داشت: با وجود همه تلاش های دولت تدبیر و امید برای توسعه همه جانبه و نیز خدمت صادقانه به مردم متاسفانه برخی با نادیده گرفتن این اقدامات تلاش برای تخریب دولت را بیشتر کردند اما مردم هوشیار کردستان با رای بالای ۷۳ درصدی خود به دکتر روحانی همه این ترفندها را نقش برآب کردند.
استاندار کردستان خطاب به فرمانداران و بخشداران تابعه گفت: باید این حمایت مردم را با خدمت صادقانه پاسخ دهیم و قدردان آنها باشیم این ظرفیت های عظیم مردمی را حفظ و ارتباط مردم و مسئولان را تقویت کنیم.
زاهدی افزود: باید با تحلیل کارشناسی و دقیق وضعیت آرای اخذ شده در مناطق مختلف استان به بررسی مشکلات و نارسایی های موجود پرداخت و همه توان خود را صرف تحقق مطالبات مردم و برطرف کردن نارسایی ها کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

نگاهی به سوانح دلخراش جاده‌ای در راه‌های استان کردستان

گوش‌هایی که نمی‌شنوند و چشم‌هایی که نمی‌بینند

بامداد سەشنبه ۲۰ تیر درحالیکه غالب مردم براساس نظم و گردش شبانەروز در بستر خواب بودند جمعیتی از شهر سنندج، به اقتضای نیاز و کار ضروری عزم سفر کردند تا در این گردش روزگار به نیازهای خود پاسخ دهند اما انگار مقدر چنین بود که به مقصد نرسند و در همان ابتدای سفر راهی دیار باقی شوند. حادثه دلخراشی که به سبب ارتباطات پیشرفته و شبکەهای اجتماعی خواب را در همان نیمەهای شب از چشم هموطنان ربود و به خبر اول خبرگزاری‌های ایران تبدیل شد، به گونەای که سه روز عزای عمومی اعلام شد و مقامات کشور از رئیس جمهور و رئیس مجلس گرفته تا بسیاری از وزرا و شخصیت‌های مطرح کشور با صدور پیامهایی به ابراز همدردی با مردم داغدار کردستان پرداختند و  روز پنجشنبه نیز خبر آن در صفحه اول همه روزنامەهای سراسری قرار گرفت. مرگ دست کم ۱۱ نفر که به سبب نوع حادثه قلب بسیاری‌ها را جریحەدار کرد. نکته حائز اهمیت در این رویداد تلخ ایجاد موجی از حزن و اندوه در عرصه استانی و ملی بود که اگر نبود این ابراز همدردی‌ها شاید تالم ناشی از آن برای  خانواده‌های داغدار قابل تحمل نبود. اما پیرامون این سانحه نکاتی قابل تامل است که بیان آن ضروری به نظر می‌رسد: ۱- تلنگری بود به مسوولان که هشدار رسانه‌ها و کارشناسان را جدی بگیرند. نقطه وقوع حادثه به عنوان مکانی حادثه خیز بارها مورد نقد قرار گرفته بود اما دریغ از یک پاسخ منطقی! ۲- بارها گفتیم و بار دیگر تکرار می‌کنیم، مردم کمبودها و ناملایمات را تحمل می‌کنند اما بی‌توجهی، اهمال، فخرفروشی و بی‌عدالتی ازسوی مسئولان را تحمل نمی‌کنند. شکی نداریم که با هزینه چندبرابرهم که شده این مسیر تحت فشار افکارعمومی در کوتاه‌ترین زمان اصلاح خواهد شد، همچنانکه قطعه‌ای از مسیر راه سنندج- حسین آباد، در سال 1382 پیش پس از واژگونی تانکر حامل مواد شیمیایی MTBE و سرازیر شدن مواد آن به داخل آب سد قشلاق بلافاصله اصلاح شد، آیا بهتر نیست قبل از وقوع حوادث تلخ و تحمیل هزینه‌های بسیار گوشها را بروی انتقادات بگشایند و اینقدر بیخیال نباشند. حتما باید جان چند نفر گرفته شود تا معبری حادثه خیز اصلاح شود؟ 3- بارها از تردد تانکر‌های نفتکش در جاده‌های کردستان به عنوان ارابەهای مرگ و کابوس نام برده شده است و سال‌هاست واژگونی تانکر‌ها که نفت و مشتقات نفتی عراق را از طریق جاده‌های باریک و ناامن کردستان به ویژه مریوان و سنندج به ایران می‌آورند یا محصولات نفتی فراوری شده مانند بنزین و گازوئیل را به آن کشور منتقل می‌کنند، همچون کابوسی مردم و محیط زیست منطقه کردستان را تهدید می‌کند. گفته می‌شود در سوآپ نفتی ایران و عراق روزانه ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام از طریق مرز به پالایشگاه‌های کرمانشاه، شازند، تهران و تبریز انتقال داده می‌شود و ایران معادل آن را در بنادر صادراتی جنوب تحویل مشتریان عراق می‌دهد. آمار تردد روزانه از ۶۰ تا ۴۰۰ کامیون در محور مریوان – سنندج که یکی از باریک‌ترین و ...