رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۴ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Monday 21 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
 • کد خبر : 2859
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : کاربران از انتشار عکس خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنند

رئیس پلیس فتای استان کردستان نسبت به کشیده شدن اختلافات و جرو بحث‌های خانوادگی به شبکه های اجتماعی هشدار داد . سرهنگ شاکری در تشریح خبر گفت: انتشار اطلاعات خانوادگی زن و شوهر در فضای مجازی باعث هتک حیثیت زن و به طبع آن هتک حرمت خود شوهر نیز می گردد و آسیب بزرگ و […]

رئیس پلیس فتای استان کردستان نسبت به کشیده شدن اختلافات و جرو بحث‌های خانوادگی به شبکه های اجتماعی هشدار داد .
سرهنگ شاکری در تشریح خبر گفت: انتشار اطلاعات خانوادگی زن و شوهر در فضای مجازی باعث هتک حیثیت زن و به طبع آن هتک حرمت خود شوهر نیز می گردد و آسیب بزرگ و تهدید خطرناکی برای حفظ کیان خانواده است .
وی به نمونه‌ای از این نوع جرائم اشاره کرد و افزود: در پی ارجاع یک فقره پرونده جرایم رایانه‌ای با موضوع مزاحمت اینترنتی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری دادسرای سنندج به دادخواهی خانمی به هویت معلوم اهل و ساکن سنندج‌، بدوا از نامبرده تحقیق که اظهار داشت:، شخصی در فضای مجازی با ایجاد اکانتی اقدام به درج مطالبی توهین‌آمیز و غیر اخلاقی و مبتذل در مورد بنده نموده است. حال از کسی که مبادرت به چنین کاری نموده شاکی وتقاضای رسیدگی دارم.
وی گفت: پس از انجام تحقیقات و اقدامات فنی لازم، گرداننده اکانت مورد نظر شناسایی و مشخص گردید فردی اهل سنندج است لذا پس از هماهنگی‌های لازم با قاضی مربوطه متهم به پلیس فتا احضار و پیرامون موارد معنونه از متهم تحقیق انجام گردید و متهم به بزه انتسابی معترف و اظهار کرد: شاکیه همسر وی می‌باشد و قبول دارد که به علت اختلافات خانوادگی که مدتی است ما بین طرفین در جریان است از طریق نرم‌افزار پیام رسان موبایلی و به انگیزه انتقام جویی و تسویه حساب شخصی اقدام به ارسال مطالب و محتواهای کذب در مورد شاکی در صفحه شبکه اجتماعی وی نمودم. لذا با توجه به اعتراف متهم به بزه انتسابی پرونده تکمیلاً در معیت طرفین به شعبه رسیدگی کننده ارسال و برای متهم به اتهام هتک حیثیت و نشر اکاذیب ومزاحمت اینترنتی در فضای مجازی قرار قانونی مناسب صادر گردید .
رئیس پلیس فتا کردستان کاربران را از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی برحزر داشت و به آنان توصیه کرد: در صورتی‌ که شخصی برای شما مزاحمت ایجاد می نماید از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب ورزیده و این ایجاد مزاحمت را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.