رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
 • کد خبر : 2915
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : صرفه‌جویی نشود اعمال خاموشی قطعی است
هشدار مدیرعامل برق استان کردستان:

صرفه‌جویی نشود اعمال خاموشی قطعی است

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: روند مصرف برق استان در چند روز گذشته به ویژه روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه نگران کننده است و اگر مشترکین تعرفه‌های مختلف مدیریت مصرف را به طور جدی در دستور کار خود قرار ندهند ناچار به اعمال خاموشی خواهیم بود. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع […]

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: روند مصرف برق استان در چند روز گذشته به ویژه روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه نگران کننده است و اگر مشترکین تعرفه‌های مختلف مدیریت مصرف را به طور جدی در دستور کار خود قرار ندهند ناچار به اعمال خاموشی خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان محمد مصطفی نجفیان افزود: براساس تجربه سال‌های گذشته پیک مصرف برق استان در مرداد ماه اتفاق می‌افتد اما امسال هم اکنون که در نیمه تیرماه هستیم رقم پیک مصرف به ۴۲۱ مگاوات سال گذشته نزدیک شده و اگر رشد مصرف با همین روند ادامه یابد در مرداد ماه قطعا با افزایش غیر متعارف و پیش بینی نشده مواجه خواهیم بود و ناچاراً به منظور پیشگیری از آسیب به شبکه خاموشی اعمال خواهد شد.
پیک مصرف خالص روز مشابه سال گذشته یعنی ۱۴ تیرما ۳۹۹.۵ بوده است و براین اساس می‌توان گفت به نسبت سال گذشته همین موقع با رشد قابل توجهی مواجه بوده ایم.
نجفیان با اشاره به اینکه دلیل عمده افزایش مصرف برق روزهای اخیر گرمای بی‌سابقه هوا و ورود وسایل پرمصرف سرمایشی همچون کولرهای آبی و گازی به شبکه است گفت: تقاضای ما از مشترکین محترم استفاده بهینه از این وسایل و مدیریت مصرف برق هنگام استفاده از آنها می باشد.
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر برخلاف گذشته با روند افزایشی استفاده از وسایل سرمایشی پرمصرف مانند کولر گازی ساعات پیک مصرف کشور را به روز و از ساعت ۱۲ الی ۱۶ منتقل کرده است، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی استان کردستان ساعات پیک برق همچنان برای استان ساعات ابتدایی شب یعنی از ساعت ۲۰ الی ۲۴ است و با توجه به ضریب بالای تعرفه برق مصرفی در این ساعات، درصورت استفاده از وسایل پرمصرف تاثیر زیادی در هزینه برق مصرفی مشترکین خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه سهمیه تعیین شده توانیر برای استان کردستان ۴۵۶ مگاوات است و در صورتی که مصرف برق استان به این رقم برسد به ناچار و برای پیشگیری از آسیب به شبکه خاموشی اعمال خواهد شد از مشترکین برق استان خواست به طور جدی این موضوع را مورد توجه قرار دهند و از مصارف غیر ضروری و استفاده همزمان از وسایل پرمصرف به ویژه در ساعات اوج مصرف خودداری کنند و استفاده از وسایل پر مصرف مانند ظرفشویی، اتو و لباسشویی را با ساعات انتهایی شب از ساعت ۲۴ به بعد موکول کنند.
وی یادآور شد: استفاده از وسایل سرمایشی حق طبیعی شهروندان است ولی انتظار می‌رود شهروندان هنگام استفاده از کولرهای آبی در ساعات اوج مصرف از دور کند استفاده و از به مدار آوردن سایر وسایل پرمصرف خودداری کنند. وی ادامه داد: در کولرهای گازی نیز تنظیم دما روی ۲۵ درجه می‌تواند کمک شایانی به پایداری شبکه و پیشگیری از خاموشی کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تعداد مشترکین برق استان در حال حاضر به ۶۰۳ هزار مشترک رسده است و ۸۵ درصد این مشترکین در بخش خانگی هستند و اگر مشترکین در ساعات اوج مصرف همکاری کنند با کمبودانرژی مواجه نخواهیم شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.