رفتن به بالا

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی رۆژان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
 • الخميس ۱۰ جماد أول ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 17 January

 • روزنامه روژان

  صاحب امتیاز و مدیر مسوول: سلیمان الله‌مرادی

  ..............................................................

  نشانی: سنندج - میدان آزادی - انتهای کوچه سجادی (کوچه رزان) - پلاک ۱۱۵

  کد پستی: ۳۳۹۵۳-۶۶۱۳۷

  ..............................................................

  تلفن: ۳۳۲۳۸۵۴۵-۰۸۷

  ای‌میل: info@rojanpress.com

  کانال تلگرام: rojanpress@


اوقات شرعی

 • شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
 • کد خبر : 2929
 • هفته‌نامه روژان
 • چاپ خبر : اخاذی در شبکه های اجتماعی
رئيس پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کردستان مطرح کرد:

اخاذی در شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: در مراجعات روزانه به پلیس فتا، شاهد این موضوع هستیم که تعدادی زیادی از این شکات، دخترانی هستند که با برقراری رابطه دوستی در شبکه‌های اجتماعی‌، به گمان اینکه این دوستی پایدار بوده و یا به ازدواج می‌انجامد کلیه اطلاعات خصوصی خود و خانواده خود و حتی تصاویر شخصی […]

رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: در مراجعات روزانه به پلیس فتا، شاهد این موضوع هستیم که تعدادی زیادی از این شکات، دخترانی هستند که با برقراری رابطه دوستی در شبکه‌های اجتماعی‌، به گمان اینکه این دوستی پایدار بوده و یا به ازدواج می‌انجامد کلیه اطلاعات خصوصی خود و خانواده خود و حتی تصاویر شخصی را با دوست مجازی به اشتراک می‌گذارند غافل از اینکه این دوستی‌ها به دیدارهای رو در رو و در نهایت به خواسته‌های نامشروع می‌رسد و اگر در این مرحله ارتباط به صورت یک جانبه از طرف دختر قطع شود‌، طرف مقابل جهت رسیدن به خواسته‌های غیر مشروع خود اقدام به تهدید انتشار تصاویر خصوصی و اخاذی می‌نماید‌.
سرهنگ شاکری در گفت‌و گو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، افزود: در آخرین شکوائیه‌ای که با موضوع تهدید و اخاذی در فضای مجازی از سوی قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری به پلیس فتا ارجاع شد خانمی اهل و ساکن سنندج بودند که شاکی بیان کرد که شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت از طریق ارسال پیامک‌های تهدید آمیز برای من نموده و مدعی است تصاویری شخصی از من را در اختیار دارد و چنانچه به خواسته‌های وی عمل نکنم اقدام به انتشار تصاویر در فضای مجازی خواهد نمود. لذا مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرارگرفت .
وی افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی از شاکیه و اقدامات فنی صورت گرفته، مشخص گردید گرداننده اکانت شبکه اجتماعی شخصی اهل و ساکن سنندج می‌باشد‌. پس از هماهنگی با مقام محترم قضایی متهم به این پلیس احضار شد و در بررسی به عمل آمده توسط اداره فنی و بررسی ادله دیجیتال، مستندات مربوطه از گوشی متهم استخراج و پیرامون موارد معنونه از متهم تحقیق، بدواً منکر قضیه بوده اما پس از مواجهه با دلایل و مدارک مستند به بزه انتسابی معترف و بیان داشت، قبول دارد چند ماه با شاکیه رابطه دوستی برقرار کرده اما بعد از مدتی که شاکیه قصد قطع رابطه با من را داشت به انگیزه ضد اخلاقی و تسویه حساب شخصی و از طریق اکانت شبکه اجتماعی که ایجاد کرده بودم شاکیه را تهدید نمودم که اگر چنانچه به رابطه دوستی خود با من ادامه ندهد و یا مبالغی را به من پرداخت ننماید اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی که در مدت دوستی‌مان از شاکیه به دست آورده بودم ، خواهم نمود و در نهایت متهم تحویل مراجع قضایی شد.
سرهنگ شاکری توصیه کرد: خانواده‌ها برای فرزندان خود آگاه سازی نمایند که اعتماد به دوستی‌های اینترنتی عواقب ناگواری برای خانواده و خود جوان دارد و گاهی غیر قابل جبران است‌.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت روژان

به یاد کاک رحیم ذبیحی

هژیر الله‌مرادی انگار همین دیروز بود به دفتر روژان آمد، مانند همیشه با چهره‌ای خندان و چند ایده جدید که انجام هرکدام می‌توانست چراغی روشن فراروی نسل آینده باشد، کاک رحیم تنها یک کارگردان و فیلمساز عادی نبود. او غم مردم داشت و پشت هرکدام از آثارش می‌توان انبوهی از رنج و مرارت را دید. خود می‌گوید: غمی انسانی از من یک فیلمساز ساخت. در باره روژان نیز گفت: همان نشریه‌ای است که سالها انتظار بودنش را داشتیم. مرگ حق است اما افسوس که برای رحیم ذبیحی زود بود و طرحهایش ناتمام ماند. از تهیه فیلمی بنام «روزی، روزگاری شهرمان بانه» حرف می‌زد که نگاهی به وقایع تلخ روزهای جنگ و بمباران شهر داشت، وقایعی که بخشی از تاریخ فرهنگ پایداری کردستان را می‌توانست ثبت کند، فراخوان طرح را ما در روژان هم منتشر کردیم اما حیف که دست اجل مهلت نداد و خیلی زود روح بلندش به آسمان پرکشید و همه ما را در غم فقدان خود سوگوار کرد، روحش شاد و یادش گرامی.